Źle zaparkował wypożyczony samochód na minuty. Straż miejska założyła blokadę

47242397 2115633655153383 2371072086287319040 n 1
Źle zaparkowany samochód należący do wypożyczalni Panek CarSharing | fot. czytelnik Kamil

Parkując wypożyczony samochód na minuty nie zapomnij oddać go w sposób zgodny z prawem. Inaczej narażasz się na niepotrzebne dodatkowe koszty.

Do zdarzenia doszło środowego wieczoru przy ul. Wapiennej w Lublinie. Samochód należący do bezobsługowej wypożyczalni aut na minuty Panek CarSharing, która wystartowała w naszym mieście w poniedziałek, został zaparkowany przez jednego z klientów za znakiem B-36 (zakazu zatrzymywania się). Niedługo potem do samochodu wezwano patrol straży miejskiej, który założył blokadę na kole.

Kto poniesie koszty związane z nałożonym mandatem?

– Jeżeli samochód naszej firmy zostanie zablokowany, to oczywiście jesteśmy w stanie sprawdzić, który użytkownik tak go tam zostawił. Każdy mandat powoduje obciążenie jego wartością Klienta, jednak mimo tego faktu, sytuacja jest dla nas mało komfortowa – informuje Katarzyna Panek, rzecznik prasowy Panek CarSharing.

Kierowca, który źle zaparkował samochód musi teraz się liczyć z 100 złotowym mandatem i dopisaniem do jego konta jednego punktu karnego. – Mamy nadzieję, że nasi Użytkownicy będą parkować rozważnie i zwracać uwagę na znaki drogowe – dodaje Katarzyna Panek.

To pierwszy taki przypadek

Mimo, że wypożyczalnia samochodów na minuty Panek CarSharing wystartowała w ubiegły poniedziałek, to był dopiero pierwszy przypadek zblokowania auta przez straż miejską.

– Na ten moment w Lublinie mieliśmy kilka przypadków złego zaparkowania naszych samochodów, nie jest to jeszcze ilość, która predestynowałaby do bicia na alarm. To są problemy tzw. wieku dziecięcego i miną myślę szybko – wyjaśnia Katarzyna Panek.

Jak wypożyczyć auto na minuty?

W Lublinie działa wypożyczalnia Panek CarSharing, która na terenie naszego miasta ma 100 hybrydowych samochodów marki Toyota Yaris. By móc swobodnie korzystać z jej usług carsharingowych, należy spełnić kilka wymagań: mieć ukończone 18 lat, dysponować aktualnym prawem jazdy kategorii B i posiadać smartfona.

Samochody wynajmuje się na minuty, godziny i dni, za pomocą bezpłatnej aplikacji mobilnej PANEK CS dostępnej w sklepie AppStore (iOS) Sklep Play (Android). Po pobraniu i zainstalowaniu aplikacji należy zarejestrować konto.

Oprócz podstawowych danych takich jak adres e-mail bądź hasło trzeba również: podać dane osobowe, przypisać do konta dane karty płatniczej, zrobić zdjęcie pierwszej strony prawa jazdy.

Następnie należy podejść pod wybranego przez nas samochodu i otworzyć go używając przycisku na telefonie. Na przygotowanie do jazdy użytkownik ma 3 bezpłatne minuty, potem naliczana jest opłata w wysokości 0,50 zł za minutę i 0,65 zł za każdy przejechany kilometr.

Samochód możemy też wypożyczyć na doby w cenie 90 zł/doba + koszt przejechania kilometrów. Obowiązuje wtedy stawka 0,65 zł/km. Decydując się na transport do Warszawy samochód pozostawiamy bez dodatkowych opłat.

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Przepraszam, ale co można zostawić samochód w strefie płatnego parkowania nie wykupując „bileciku”?