Źle poprowadziła go nawigacja? Kierowca taksówki skrócił sobie trasę chodnikiem

Kierowca taksówki postanowił skrócić sobie trasę
Kierowca taksówki postanowił skrócić sobie trasę | fot. czytelniczka Anna

Co kierowca taksówki robi na chodniku – pyta z zaciekawieniem jedna z naszych czytelniczek, która była świadkiem tej niecodziennej sytuacji. Czyżby kierowcę źle poprowadziła nawigacja w telefonie?

Taksówką po chodniku

Sytuacja miała miejsce we wtorek (7.03) około godz. 12.40 na ul. Misjonarskiej w Lublinie. Czytelniczka Anna, idąc chodnikiem od ul. Królewskiej w kierunku ul. Misjonarskiej, wzdłuż ogrodzenia Kurii Metropolitalnej, natrafiła na kierowcę samochodu marki Toyota Prius.

Co kierowca taksówki robi na chodniku, gdzie go nie powinno być? Czyżby kierowca taksówki korzystając z popularnej aplikacji do przewozu osób, pomylił trasy? Czy go nawigacja w telefonie źle poprowadziła? – pyta zaciekawiona pani Anna.

Odpowiedzi na to pytanie raczej nie uda nam się ustalić. Przypomnijmy tylko, że kierującemu pojazdem zabrania się jazdy wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych. Za stworzenie zagrożenia dla pieszych w takiej sytuacji kierujący podlega karze grzywny nie niższej niż 1,5 tys. zł.

Zobacz także: Ekipa TVP3 Lublin postanowiła skrócić sobie drogę. Przejażdżka po Błoniach pod Zamkiem

Jazda taksówką po chodniku
Jazda taksówką po chodniku | fot. czytelniczka Anna

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Było się zapytać tego kierowcy co robi na chodniku, skąd redakcja ma wiedzieć?

  2. Nie taksówkarz, tylko osobnik świadczący przez aplikację przewoz osób!!!!!