Zimowa przerwa świąteczna 2018/2019. Od kiedy będzie wolne w szkołach i uczelniach?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Zimowa przerwa świąteczna 2018 będzie pierwszą dłuższą przerwą od szkoły dla większości uczniów i studentów. Sprawdzamy daty przerwy świątecznej 2018.

Uczniowie i studenci już niedługo rozpoczną pierwszą w tym roku szkolnym/akademickim dłuższą przerwę od nauki. Mowa tutaj o zimowej przerwie świątecznej 2018.

Zimowa przerwa świąteczna 2018 – kiedy się zacznie i ile trwa?

Kiedy zaczyna się zimowa przerwa świąteczna w szkole? – to pytanie zadają sobie uczniowie, studenci i rodzice. Termin zimowej przerwy świątecznej każdorazowo ogłaszany jest przez MEN przy ustalaniu kalendarza roku szkolnego. Zazwyczaj przerwa zaczyna się jeden dzień przed Wigilią Bożego Narodzenia i trwa do końca roku kalendarzowego.

W większości szkół zimowa przerwa świąteczna 2018 rozpocznie się w piątek, 21 grudnia 2018. Tego dnia część lekcji będzie odwołana. Często jest tak, że tuż przed samymi świętami w klasach organizowane są tak zwane wigilie klasowe. Według kalendarza świąteczna przerwa zimowa rozpoczyna się dzień później, czyli 22 grudnia 2018.

W 2018 roku zimowa przerwa świąteczna potrwa niecałe 2 tygodnie, a dokładniej 11 dni. Wszystko zależy jednak od wybranej placówki, ponieważ czasami dyrektor lub rektor uczelni może zarządzić dodatkowe dni wolne. W takim przypadku przerwa świąteczna 2018 może potrwać ponad 14 dni.

Do kiedy jest zimowa przerwa świąteczna 2018? Kiedy powrót do szkoły lub studia?

Nowy Rok wypada we wtorek 1 stycznia 2019, dlatego po przerwie świątecznej uczniowie i studenci powrócą dopiero w środę 2 stycznia 2019. Ten termin jednam może zostać wydłużony do niedzieli 6 grudnia, lecz taką decyzję mogą jedynie podjąć dyrektorzy placówek lub rektorzy uczelni.

Kolejnym dniem wolnym w roku jest święto Trzech Króli. Niestety w 2019 roku 6 stycznia wypada w niedzielę, dlatego uczniowie będą mogli korzystać z najbliższych wolnych dni dopiero podczas ferii zimowych.

Jak wypadają w 2019 roku ferie zimowe? W poniższym artykule opublikowaliśmy także dokładne daty ferii zimowych 2019 dla wszystkich województw:

>>Ferie zimowe 2019 w Polsce. Sprawdź, kiedy będzie wolneWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.