Ferie zimowe 2019 w województwie lubelskim. Sprawdź, kiedy będzie wolne

winter 260817 1280
Ferie zimowe w województwie lubelskim | fot. pixabay

Kiedy rozpoczynają się ferie 2019 w województwie lubelskim? To pytanie, które zadają sobie zarówno uczniowie, jak i ich rodzice. Sprawdź terminy ferii zimowych i zapisz w kalendarzu!

Terminy ferii zimowych roku szkolnego 2018/2019 poznaliśmy już w czerwcu 2017 roku. W tamtym czasie nie była to dla nas aż tak istotna informacja jak dziś. Przed nami początek grudnia, za parę chwil przerwa świąteczna, a zaraz po niej ferie zimowe.

Ferie zimowe 2019 to dwutygodniowa przerwa semestralna, wypadająca w czasie sezonu zimowego. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich mają wtedy wolne od zajęć lekcyjnych.

W tym roku ferie zimowe w Lublinie rozpoczną się 11 lutego 2019. To oznacza, że uczniowie z Lublina oraz całego województwa lubelskiego rozpoczną przerwę zimową w czwartym terminie.

Ferie zimowe 2019 – województwo lubelskie

Województwo lubelskie, podobnie jak łódzkie, podkarpackie, pomorskie i śląskie, ferie zimowe 2019 będzie miało pomiędzy 11 a 24 lutego 2019. Termin ferii zimowych 2019 został ustalony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej już w czerwcu 2017 roku.

Ferie zimowe w Polsce – terminy

Pierwszy okres ferii rozpocznie się 14 stycznia 2017. Wtedy na przerwę udadzą się uczniowie w województwach: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie i wielkopolskie. Tydzień później, czyli 21 stycznia rozpoczną się ferie dla uczniów w warmińsko-mazurskim i podlaskim.

28 stycznia swoje ferie zaczną województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie i zachodniopomorskie.  Na samym końcu, czyli od 11 lutego ferie rozpoczną województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie i śląskie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.