Zielona energia zasili trolejbusy i ładowarki autobusów elektrycznych. W przetargu MPK wpłynęła jedna oferta

Trolejbus na linii nr 156
Trolejbus na linii nr 156 | fot. Dominik Wąsik

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie otworzyło oferty w przetargu na zakup energii elektrycznej pochodzącej z odnawialnych źródeł. Zielona energia posłuży do zasilenia trolejbusów i ładowarek autobusów elektrycznych.

Zielona energia zasili komunikację miejską

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie ogłosiło na początku maja przetarg na zakup energii na potrzeby spółki. MPK wymaga, by dostarczona energia było w 100 proc. wytworzona z odnawialnych źródeł energii (OZE). Przetarg dotyczył dostaw energii na okres od 1 lipca do 31 grudnia 2023 r. w szacunkowej ilości 9 000 MWh.

Więcej: MPK Lublin szuka dostawcy prądu. Spółka wymaga, by energia była wytworzona z odnawialnych źródeł energii

Zainteresowane firmy na złożenie ofert miały czas do czwartku, 30 maja. W przetargu na dostawę zielonej energii zgłosił się jeden dostawca. Towarzystwo Inwestycyjne Elektrownia-Wschód S.A. z Lublina swoją ofertę wyceniło na kwotę 7 712 911,80 zł. Natomiast miejska spółka na realizację zamówienia planowała przeznaczyć maksymalnie 11 070 000,00 zł.

Złożona oferta jest teraz analizowana pod względem formalnym. Dopiero po tym etapie zapadnie decyzja o zakończeniu postępowaniu i podpisaniu umowy z firmą lub unieważnieniu przetargu i rozpisania go on nowa.

Obecnie MPK Lublin korzysta z dostawcy rezerwowego, którym jest PGE Obrót S.A. Od 1 grudnia 2022 r., w związku z zamrożeniem cen energii elektrycznej, za 1 MWh płaci 785 zł.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.