MPK Lublin szuka dostawcy prądu. Spółka wymaga, by energia była wytworzona z odnawialnych źródeł energii

Autobus elektryczny na stacji ładowania
Autobus elektryczny na stacji ładowania | fot. Dominik Wąsik

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie ogłosiło postępowanie przetargowe na zakup energii elektrycznej pochodzącej w 100 proc. ze źródeł odnawialnych (OZE). Termin składnia ofert upływa 30 maja, podała spółka.

MPK stawia na energię z OZE

Na początku maja spółka MPK Lublin ponownie ogłosiła przetarg na zakup energii elektrycznej na potrzeby przedsiębiorstwa. Przetarg dotyczy dostawy energii w okresie od 1 lipca do 31 grudnia 2023 r., w łącznej ilości szacunkowej 9 000 MWh.

MPK Lublin wymaga, by dostarczona energia była wytworzona w 100 proc. z odnawialnych źródeł energii. Zakupiony prąd posłuży do zasilania trakcji trolejbusowej i ładowania autobusów elektrycznych.

„Kupujemy nowoczesne trolejbusy i autobusy elektryczne, a już wkrótce pasażerów w Lublinie będzie wozić autobus wodorowy. Poza tym inwestujemy w panele fotowoltaiczne na dachach autobusów i budynkach hal warsztatowych, a niebawem na terenie zajezdni przy ul. Grygowej, w ramach wspólnego projektu badawczego realizowanego z Politechniką Lubelską i Tele-Fonika Kable Group, powstanie magazyn energii” – mówi Weronika Opasiak, rzecznik prasowy MPK Lublin.

Obecnie miejska spółka korzysta z dostawcy rezerwowego, którym jest PGE Obrót. Więcej: MPK dalej korzysta z rezerwowego dostawcy prądu. Poprzednie przetargi zakończyły się fiaskiem

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.