Zgubił się nocą na polu. Policjanci pomogli zziębniętemu 85-latkowi trafić do rodziny

snow lane 81156 1280 e1480497057270

85-letni mężczyzna szukając domu swoich krewnych zagubił drogę w polach. Policjanci pomogli zziębniętemu mężczyźnie trafić do rodziny w Dołhobyczowie.

Wczoraj około godzin 19:00 dyżurny hrubieszowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Wólka Poturzyńska znajduje się starszy mężczyzna, który potrzebuje pomocy.

Na miejscu policjanci ustalili, że 85-letni mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiego wybrał się do swoich krewnych w Dołhobyczowie. Mężczyzna prawdopodobnie dojechał do pobliskiej miejscowości autobusem, a dalej kontynuował podróż pieszo. Jednak było już ciemno i zabłądził w ciemnościach.

– Kiedy dotarł do miejscowości Wólka Poturzyńska, poczuł, że jest zziębnięty i zmęczony i nie da rady iść dalej. Zapukał więc do drzwi pobliskiej posesji. Tam otrzymał niezbędną pomoc – informuje asp. Edyta Krystkowiak.

85-latek nie pamiętał dokładnego adresu zamieszkania swoich krewnych, ale kiedy podał ich dane, policjanci odnaleźli adres i odwieźli mężczyznę do rodziny.

DW

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.