Zerwane dachy i połamane drzewa na południu Lubelszczyzny. Wszystko przez niż Julia

powalone drzewo
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Od poniedziałku straż pożarna zmaga się ze skutkami silnego wiatru. W sumie, od północy w całym województwie lubelskim strażacy interweniowali 70 razy.

Lubelszczyzna znalazła się na trasie wiru niżowego Julia. Intensywny deszcz i porywisty wiatr dał się we znaki mieszkańcom regionu. W nocy z niedzieli na poniedziałek porywy wiatru miejscami sięgały prędkości nawet 110 km/h.

W sumie w całym województwie odnotowaliśmy 70 zdarzeń (stan na godz. 7.30) związanych z silnym wiatrem. Wszystkie na południu Lubelszczyzny. Najwięcej powiecie Tomaszkowskim, Zamojskim i Biłgorajskim” – mówi dyżurny lubelskich strażaków. – „To przede wszystkim połamane drzewa i zerwane dachy, głównie budynków gospodarczych. Na szczęście nie ma osób poszkodowanych” – dodaje.

Sytuacja pogodowa w naszym regionie jest obecnie stabilna, lecz do godz. 9 obowiązuje jeszcze drugi stopień zagrożenia przed silnym wiatrem w południowych powiatach woj. lubelskiego: kraśnicki, janowski, biłgorajski, tomaszowski, zamojski, Zamość i hrubieszowski.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.