Zerwana sieć trakcyjna nad torami. Zmiany w kursowaniu pociągów na trasie Dęblin – Lublin

trakcja kolejowa słup trakcyjny
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Na szlaku kolejowym Zarzeka – Puławy Azoty wystąpiła awaria sieci trakcyjnej. Ruch pociągów jest wstrzymany. Pasażerowie przewożeni są komunikacją zastępczą.

Do zdarzenia doszło w środę około godz. 6 rano na szlaku kolejowym Zarzeka – Puławy Azoty. Doszło tam do zerwania sieci trakcyjnej nad torami. Natychmiast na miejsce skierowano służby techniczne. Uszkodzoną sieć naprawiają 2 pociągi sieciowe.

Powołano specjalny zespół, złożony z przedstawicieli przewoźników oraz zarządcy infrastruktury, który na bieżąco koordynuje prowadzenie ruchu pociągów” – mówi Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe.

Komunikacja zastępcza z Lublina

PKP Intercity wprowadziło zastępczą komunikację autobusową za 2 pociągi dalekobieżne: rel. Lublin – Warszawa Zachodnia oraz rel. Warszawa Zachodnia – Chełm. Pozostałe składy przewoźnika m.in. rel. Jagodin – Warszawa Zachodnia oraz Poznań Główny – Lublin pojadą trasą przez Łuków, Parczew, Lubartów. Podróżnych oczekujących na pociągi PKP Intercity na stacjach Nałęczów i Puławy Miasto zabiorą autobusy.

Za skład IC Sztygar rel. Lublin Główny (odj. 9.43) – Wrocław Główny (przyj. 17.10) na odcinku Lublin – Dęblin pojechały 2 autobusy, a z Dęblina pasażerów w dalszą podróż zabierze pociąg. Za pociągi regionalne na odcinku Puławy – Dęblin uruchomiana jest autobusowa komunikacja zastępcza. Pasażerowie na stacjach i przystankach oraz na pokładach pociągów są informowani o zmianach w rozkładzie.

Naprawa uszkodzonej sieci trakcyjnej planowana jest do godz. 17.

AKTUALIZACJA: Wznowiony ruch pociągów dalekobieżnych na trasie Dęblin – LublinWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.