Zdjął blokadę z koła i chciał wywinąć się od mandatu. Jego plany pokrzyżowała policjantka

IMG 20180315 085154
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Kierowca zaparkował w niedozwolonym miejscu. Gdy zobaczył na kole pojazdu blokadę, samodzielnie ją zdjął i schował do bagażnika. Pech chciał, że akurat obok przechodziła policjantka, która pokrzyżowała jego plany.

Do zdarzenia doszło w czwartek tuż przed godz. 12.30 na ul. Pana Balcera w Lublinie. Strażnicy miejscy widząc zaparkowany w miejscu, gdzie jest to zabronione pojazd marki Opel Corsa założyli blokadę na koło. Kiedy do auta wrócił kierowca, postanowił sam zdjąć blokadę, bez wzywania strażników.

„Całe zdarzenie zauważyła będąca na urlopie dyżurna jednego z lubelskich komisariatów. Widząc jak mężczyzna chowa blokadę do samochodu zareagowała i uniemożliwiła mu odjechanie z miejsca zabierając kluczyki” – mówi Kamil Karbowniczek z lubelskiej policji.

Na miejsce przyjechali policyjni wywiadowcy oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej, którym został przekazany młody mężczyzna. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec Lublina. Wartość blokady została oszacowana na kwotę 230 zł. Za popełnione wykroczenia młody kierowca został ukarany przez strażników mandatem karnym.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.