ZDiM unieważnił przetarg na przebudowę kładki nad ul. Filaretów. Bo było za drogo

Kładka nad ul. Filaretów
Kładka nad ul. Filaretów | fot. Dominik Wąsik

Zarząd Dróg i Mostów unieważnił przetarg na przebudowę kładki nad ul. Filaretów. W postępowaniu wpłynęło pięć ofert, jednakże ich ceny przekraczają kwotę przeznaczoną przez miasto na realizację przedmiotu zamówienia.

Remont kładki na Filaretów pod znakiem zapytania

Do przetargu na przebudowę kładki dla pieszych nad ul. Filaretów zgłosiło się pięć firm: B2 z Warszawy, Freyssinet Polska z Warszawy, DURA z Lublina, MOST-TOR Robert Tokarski z Moskrzew oraz Primost Południe z Będzina. Wartość zamówienia wyceniły na kwoty od 4,2 do 5 mln zł.

Oferta z najniższą ceną złożona przez spółkę DURA z Lublina (4 252 676,01 zł) przewyższa kwotę, którą miasto zamierzało przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie informuje, że nie posiada dodatkowych środków na zwiększenie kwoty.

ZDiM zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia kwotę 1 158 500,00 zł, z zastrzeżeniem, że w przypadku uzyskania subwencji ogólnej na rok 2023 środki finansowe przeznaczone na realizację zamówienia zostaną zwiększone o kwotę 1 158 500,00 zł – czytamy w uzasadnieniu unieważnienia postępowania.

Więcej: Przebudowa kładki na ul. Filaretów stanęła pod znakiem zapytania. Najniższa oferta ponad trzy razy droższa niż zakładano

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.