Zderzenie Renault z kurą. Ona nie przeżyła, a jej właściciel dostał mandat

Kura wpadła w samochód | fot. KPP Ryki

Do niecodziennego zdarzenia drogowego zostali wezwani wczoraj ryccy policjanci. W miejscowości Kłoczew przed maskę osobowego Renaulta wtargnęła kura.

W poniedziałek w południe na ul. Klonowej w Kłoczewie kierujący samochodem renault 25-letni mieszkaniec gm. Kłoczew zderzył się z… kurą. Mężczyzna wezwał na miejsce policję, której powiedział, że kura nagle wtargnęła przed jego auto.

W wyniku zderzenia zwierzęcia z autem, został uszkodzona atrapa chłodnicy pojazdu. Niestety ptak nie przeżył konfrontacji z pojazdem.

„Właściciel kury, która doprowadziła do kolizji, 36-letni mieszkaniec gm. Kłoczew został ukarany mandatem karnym za nieostrożne trzymanie drobiu” – informują policjanci z Ryk.

Zgodnie z przepisami to na właściciel ma obowiązek sprawować właściwy nadzor nad zwierzętami. Brak takiego nadzoru stanowi wykroczenie. Policja przypomina, że biegające po drogach zwierzęta mogą stanowić zagrożenie dla pojazdów. Kierowcy próbują je gwałtownie omijać, przez co narażają siebie i innych uczestników ruchu.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.