Zdemontują stare biletomaty. W tych lokalizacjach na razie nie kupimy biletów

biletomat ztm bilet mpk lublin
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie przygotowuje się do wdrożenia nowego systemu biletu elektronicznego w naszym mieście. Jednym z zadań jest wymiana biletomatów na nowe urządzenia.

Brak biletomatu na przystanku

Nowy system biletu elektronicznego LUBIKA zostanie uruchomiony w Lublinie już jesienią tego roku. W ramach systemu do dyspozycji pasażerów udostępnionych zostanie 55 szt. stacjonarnych automatów biletowych, 50 mobilnych automatów biletowych (stanowiących uzupełnienie w pojazdach, które nie miały takich urządzeń na wyposażeniu), 450 szt. kasowników EMV realizujących płatności zbliżeniowe oraz 50 terminali sprzedażowych do kiosków lub innych punktów handlowych.

Wraz z uruchomieniem systemu LUBIKA udostępniona zostanie dedykowana strona wraz ze sklepem internetowym oraz aplikacja mobilna LUBIKA, za której pośrednictwem pasażerowie będą mogli dokonać wyboru i zakupu dowolnego, najkorzystniejszego dla nich biletu z oferowanej taryfy, przeglądać historię zakupionych biletów czy też skorzystać z tzw. „planera podróży”.

Zmiana pozwoli na wprowadzenie nowoczesnych, niedostępnych dotychczas w lubelskiej komunikacji miejskiej rozwiązań i metod płatności. Nowy rodzaj taryfy (obok biletów okresowych i czasowych) – taryfa przystankowa – płacisz za tyle, ile jedziesz to rozwiązanie check in/check out wymagające rejestracji początku podróży oraz jej końca (ostatniego przystanku na trasie).

Aplikacja mobilna Lubika na telefony pozwoli na zakup biletu okresowego na dowolną liczbę dni (obecnie bilety okresowe wyłącznie na 30, 90 i 150 dni). Jeżeli pasażerowi nie jest potrzebny bilet na cały miesiąc, będzie mógł kupić go na dowolną, określoną przez siebie liczbę dni np. na 13 dni (dostępny będzie kalkulator ceny biletu okresowego na zadaną liczbę dni). Jednocześnie bilet ten będzie tańszy niż przejazd na biletach jednorazowych.

Demontaż starych biletomatów

Uruchomienie nowego systemu biletu elektronicznego wiążę się przede wszystkim z wymianą starych biletomatów stacjonarnych. W najbliższych dniach kilka takich urządzeń zostanie zdemontowanych z przystanków miejskich w Lublinie.

„Z uwagi na konieczność przygotowania miejsca i infrastruktury technicznej do obsługi nowych automatów stacjonarnych do sprzedaży biletów, w dniach 21-23 lipca nastąpi demontaż urządzeń operatora zewnętrznego w 8 lokalizacjach” – mówi Monika Fisz z ZTM Lublin.

Prace prowadzone będą w następujących lokalizacjach:

1. al. Tysiąclecia – Dworzec Główny PKS 01
2. ul. 3-go Maja – Plac Litewski 02
3. ul. Armii Krajowej – Dziewanny 02
4. ul. Choiny – Paderewskiego 02
5. ul. Filaretów – osiedle Widok 02
6. ul. Kunickiego – Plac Bychawski 01
7. ul. Jana Pawła II – Perłowa 02
8. ul. Chodźki – Chodźki szpital 02

ZOBACZ TAKŻE:
Gdzie kupić bilety MPK Lublin? Rodzaje i ceny biletów

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.