Gdzie kupić bilety MPK Lublin? Rodzaje i ceny biletów [PORADNIK DLA STUDENTÓW]

DSC02389 e1453917665731
Kasowanie biletu ZTM w autobusie | fot. Dominik Wąsik

Rok akademicki czas zacząć. To czas, w którym warto pomyśleć o zakupie biletu komunikacji miejskiej. Przeczytaj, jak i gdzie to zrobić.

Korzystając z komunikacji miejskiej w Lublinie najlepiej kupić bilet okresowy. To najtańszy sposób podróżowania. Miesięczny bilet studencki na wszystkie linie to koszt rzędu 46 zł.

Studenci mogą korzystać ze specjalnego biletu semestralnego, który uprawnia do wielokrotnych przejazdów przez 150 dni wszystkimi liniami, zarówno w dzień, jak i w nocy, we wszystkie dni tygodnia, w okresie ważności biletu. Do korzystania z biletu semestralnego uprawnieni są studenci z ważną legitymacją. Jego cena wynosi 190 zł.

Studenci, którzy posiadają Elektroniczną Legitymację Studencką, mogą używać jej również jako biletu okresowego. Wcześniej jednak trzeba taką kartę zakodować. Jak to zrobić? Są dwa sposoby:

1) Wypełniony wniosek on-line prześlij drogą elektroniczną do Zarządu Transportu Miejskiego.

2) Przynieś wypełniony wniosek osobiście do PSB (Punktów Sprzedaży Biletów ). Przy składaniu wniosku potrzebna Ci będzie ważna ELS, w celu weryfikacji i potwierdzenia danych zawartych we wniosku.

Dzięki temu student może sam doładować swoją Elektroniczną Legitymację Studencką w jednym ze 35 biletomatów stacjonarnych i aż 251 sztuk mobilnych w pojazdach komunikacji miejskiej.

Czytaj także: Biletomaty Lublin. Gdzie można kupić bilety komunikacji miejskiej?

Datę ważności swojego biletu można sprawdzić w automatach ZTM, w automatach mobilnych zamontowanych w trolejbusach i autobusach, w kasownikach, w punktach sprzedaży biletów, w internecie, na stronie ZTM, na wydruku potwierdzającym doładowanie ZTM.

W Lublinie istnieją dwie strefy biletowe. Pierwsza, obejmująca terytorium Gminy Lublin oraz druga, obejmująca terytoria miast i gmin, które przystąpiły do porozumień z gminą Lublin. Granice stref I i II stanowi administracyjna granica Gminy Lublin i jest ona zaznaczona na rozkładzie jazdy.

– Granica stref biletowych niestety nie jest zaznaczona w rozkładzie jazdy, za to widnieje na tablicach wewnątrz pojazdu i jest zapowiadana przez lektorkę. Ponadto II strefa biletowa obowiązuje tylko na terenie Gminy Miejskiej Świdnik (linie nr 5, 35, 55 i N2), Gminy Mełgiew (linia nr 5) i części Gminy Głusk (linia nr 35) – wyjaśnia Justyna Góźdź, rzecznik ZTM w Lublinie.

Wszelkie uwagi odnośnie funkcjonowania systemu komunikacji miejskiej można zgłaszać organizatorowi lubelskiego transportu zbiorowego – Zarządowi Transportu Miejskiego w Lublinie (www.ztm.lublin.eu)

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.