Zbliża się Carnaval Sztukmistrzów. Sztuka cyrkowa na najwyższym poziomie

Sezon na wydarzenia artystyczno- kulturalne trwa w najlepsze. Wielkimi krokami zbliża się Carnaval Sztukmistrzów, który opanuje śródmieście i centrum w ostatni weekend lipca. Po Nocy Kultury to kolejna okazja do tego, by przenieść się w magiczny i niezwykły świat sztuki oraz odkryć dobrze znane ulice miasta w nowej odsłonie.

Tegoroczna edycja Carnavalu obędzie się po raz siódmy. Wydarzenie cieszy się niesłabnącą popularnością, a z roku na rok pojawia się na nim coraz więcej osób, które chcą się przekonać na czym polega wyjątkowość tej atrakcji. Artyści sprawiają, że przestrzeń miejska staje się areną cyrkową i sceną teatralną, która przez cztery dni trwania Karnawału tętni życiem.

W tym roku organizatorzy wybrali nowe miejsca na Starym Mieście, w których dostępne będą różnego rodzaju atrakcje – to m.in.: Plac Rybny, ul. Olejna, dziedziniec zamkowy czy plac przed Teatrem Andersena. Tradycyjnie już, niezwykły klimat zapewnią specjalne iluminacje świetlne, którego każdego wieczoru będą zachwycać zgromadzoną publiczność. Podniebne akrobacje na specjalnych linach będzie można oglądać pomiędzy Ratuszem a Bramą Krakowską, także przy Trybunale Koronnym i pomiędzy Wieżą Trynitarską a katedrą. Te widowiska dostarczą wielu emocji i adrenaliny.

Osoby zainteresowane sztuką cyrkową i akrobacjami będą mogły wziąć udział w specjalnych warsztatach pod okiem artystów-specjalistów, którzy uczyć będą chociażby rzucania nożami, żonglowania i sztuczek z monetą. Przestrzeń miejską wypełni efektowna muzyka na żywo. Dla ochotników i chętnych dodatkowych wrażeń, przygotowane zostaną warsztaty, a uczestnicy stworzą „żywy teatr”, który stanie się częścią większego przedstawienia, wystawianego 30-go i 31-go lipca na ulicach miasta.

Część tegorocznego Carnavalu Sztukmistrzów, to zasługa mieszkańców miasta i samych artystów, którzy przedstawili swoje sugestie wobec wydarzenia. Wydział Marketingu Miasta wraz z Wydziałem Filozofii i Socjologii UMCS przeprowadzili badania, dzięki którym dowiedzieli się jakie nowości i urozmaicenia można zastosować, by festiwal stał się jeszcze bardziej atrakcyjny. Pewne elementy, które zobaczymy w tym roku, to właśnie efekt konsultacji władz miasta z jego mieszkańcami.

Wydarzenie będzie promowane nie tylko w Lublinie, ale i w największych miastach Polski: billboardy promocyjne pojawią się w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i Trójmieście. Władze Lublina wierzą, że będzie to skuteczna promocja, bowiem każdego roku na Carnaval przyjeżdżają mieszkańcy z innych regionów i innych miast w kraju. Także w przestrzeni samego Lublina odbędzie się promocja wydarzenia; plakaty i billboardy zobaczymy między innymi na przystankach autobusowych, w pojazdach MPK, a także na specjalnym telebimie w centrum miasta, gdzie emitowane będą spoty promujące wydarzenie.

Wstęp na większość wydarzeń będzie bezpłatny, a wejściówki na pokazy zamknięte będą kosztować 15zł. Wkrótce rozpocznie się ich internetowa sprzedaż.

Carnaval Sztukmistrzów to kolejna impreza z cyklu wydarzeń zaplanowanych na okres wakacyjno-letni. Dostarczy zapewne wielu wrażeń zgromadzonej publiczności i gościom przybyłym spoza Lublina, którzy są ciekawi naszego pięknego miasta.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.