Zbiórka krwi dla Karola Garbacza. Wykryto u niego ostrą białaczkę limfoblastyczną

zbiórka krwi krew
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Rodzina i znajomi organizują zbiórkę krwi dla 28-letniego Karola Garbacza, u którego wykryto wczesne stadium ostrej białaczki limfoblastycznej. Przy chemioterapii potrzebna jest duża ilość krwi.

Pilnie potrzebna jest krew dla 28-letniego Karola Garbacza, który pochodzi z miejscowości Karkówka w województwie podkarpackim. Na początku stycznia lekarze wykryli u Karola wczesne stadium ostrej białaczki limfoblastycznej. Zapadła decyzja o rozpoczęciu chemioterapii.

Karol trafił do Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli w Lublinie. Przy białaczce potrzebna jest krew w celu uzupełnienia płytek krwi, dlatego bliscy Karola apelują o oddawanie krwi.

Jeśli ktoś chciałby wspomóc Karola w walce z chorobą może zgłaszać się do centrum krwiodawstwa (lista) w celu oddania krwi. Grupa krwi Karola to 0Rh+, ale każda krew jest na wagę złota, ponieważ nawet jeśli nie będzie pasować do jego, to w to miejsce podadzą mu odpowiednią krew.

Karol musi wygrać walkę z białaczką. Czeka na niego żona, 4-letni synek i kolejne dziecko w drodze. Prosimy o udostępnianie informacji wśród znajomych! Każda kropla się liczy!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.