Zatrzymany na terenie Lublina podejrzany o udział w oszustwie inwestycyjnym o wartości 645 mln EUR

gotówka, banknoty, euro
fot. Pexels / Pixabay

Wspólne dochodzenie prowadzone przez kilka europejskich organów ścigania, wspierane przez Europol i Eurojust, zakończyło się aresztowaniem w sumie 9 podejrzanych.

Podejrzany o udział w przestępczym procederze zatrzymany na terenie Lublina

Policjanci Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości zatrzymali na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania 1 osobę, która podejrzana jest o udział w przestępczym procederze oszustwa inwestycyjnego „JuicyFields”.

Zarząd w Poznaniu CBZC od kilku miesięcy prowadził intensywną wymianę informacji z organami ścigania Francji, Niemiec i Hiszpanii, w sprawie platform internetowych, oferujących możliwość inwestycji środków finansowych w uprawę, zbiory i dystrybucję roślin konopi indyjskich do celów leczniczych.

W ramach tego międzynarodowego śledztwa, wspieranego przez Europol i Eurojust, funkcjonariusze zatrzymali na terenie Lublina 1 osobę, podejrzaną o udział w tym przestępczym procederze. Policjanci podczas przeszukania kilku miejsc, znaleźli i zabezpieczyli nośniki cyfrowe do dalszych badań, a także dokumentację mającą znaczenie procesowe.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.