Zatrzymani na gorącym uczynku. Próbowali przemycić papierosy o wartości 130 tys. zł

12 108260

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali „na granicy zielonej” czterech obywateli Polski, przy których ujawnili i zabezpieczyli papierosy o wartości ponad 130 tys. zł.

 

W dniu 11 marca funkcjonariusze z Placówki SG w Woli Uhruskiej, podczas prowadzonych działań w rejonie granicy państwa w powiecie chełmskim, zauważyli osoby niosące od rzeki granicznej Bug, czarne pakunki.

 

W wyniku kontroli osób, ustalono, iż są to obywatele Polski, którzy wcześniej przy pomocy łodzi pontonowej dokonali przemytu papierosów. Czterech mieszkańców Chełma zostało zatrzymanych i przewiezionych na teren Placówki SG w Woli Uhruskiej.

 

W pudłach, które zabezpieczono na miejscu, znajdowały się papierosy bez polskich znaków akcyzy o wartości ponad 160 tys. zł. Zatrzymani mężczyźni, odpowiedzą teraz za przestępstwo skarbowe.

12 108259

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.