Zasłonili kamienice reklamowymi płachtami. Tak promowało się Centrum Spotkania Kultur

18928338 1981154762119184 400391135 n 1

Dwie kamienice na Starym Miejsce zostało dziś przysłonięte reklamowymi płachtami. W taki sposób Centrum Spotkania Kultur chciało wypromować dwa wydarzenia.

 

O tym zdarzeniu zostaliśmy powiadomieni przez czytelniczkę Marcelinę, której nie spodobała się forma jak i miejsce, jakie Centrum Spotkania Kultur wybrało na promocję swoich wydarzeń.

 

Reklamy zawisły na kamienicach po stronie ul. Grodzkiej naprzeciw placu Po Farze. Jedna reklama promowała Noc Concept Store’ów, a druga wrześniową operę.

 

– Proszę zobaczyć co Centru Spotkania podobno Kultur zrobiło na Starym Mieście. Za grosz szacunku dla przestrzeni miejskiej. Właśnie przechodziłam przez Stare Miasto i to co zobaczyłam przeraziło mnie. Jak można w zabytkowej przestrzeni wieszać gigantyczne siatki reklamowe?! To przechodzi ludzkie pojęcie. Tyle się teraz pisze i mówi o tym, że miasta są wręcz zas**** reklamą, wszędobylska jest baneroza i wizualny śmietnik. Właśnie zrobili to samo z lubelską starówką. Gratulacje. I to jeszcze kiedy! W Noc Kultury, bo dużo ludzi przejdzie więc trzeba się pokazać. Żenada. Hańba i zgroza. Kto na to pozwolił… – komentuje sprawę pani Marcelina.

 

Po fali krytyki, która zalała internet, CSK postanowiło zdjąć reklamy z fasad staromiejskich kamienic.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. O dzięki przynajmniej wiem, że jest taka Opera w Lublinie! Idę kupić bilet! Jedyny aspekt kulturalny tej całej NOCY KULTURY. Festynu z dożynkami z kiepskimi instalacjami/ baloniki/ wata cukrowa….

  2. Chyba inni pozazdrościli CSK programu. Zawiść lubelaków nie zna granic.