Taksówki i pojazdy dostawcze na Starym Mieście. Ratusz zmienia zasady wjazdu

Straż Miejska wlepia mandaty za wjazd na Stare Miasto

– Taksówki ani samochody dostawcze nie wjadą już na Stare Miasto w Lublinie – takie informacje w ostatnich dniach pojawiały się w lokalnych mediach. Ratusz wyjaśnia, że taki zakaz nie funkcjonuje.

– W związku z pojawiającymi się błędnymi informacjami mówiącymi o wprowadzonym zakazie wjazdu pojazdów taxi na teren Starego Miasta, wyjaśniam iż taki zakaz nie funkcjonuje – informuje Karol Kieliszek z biura prasowego Ratusza.

Nowe zasady wjazdu taksówek i samochodów dostawczych zostały dostosowane do potrzeb branży gastronomicznej i hotelarskiej działającej na terenie Starego Miasta.

– Nowe regulacje zostały wypracowane na posiedzeniu Rady Lokalnej Przedsiębiorczości, w której uczestniczyli przedsiębiorcy, którzy mają swoje działalności na Starym Mieście – dodaje Kieliszek.

Jak więc będzie wyglądał wjazd na starówkę tych pojazdów? Taksówki w okresie od 1 kwietnia do 31 października będą mogły wjeżdżać na Stare Miasto w godzinach 20 – 10. W okresie od 1 listopada do 31 marca będą mogły poruszać się przez całą dobę.

Samochody dostawcze w okresie od 1 kwietnia do 31 października w godzinach 6 – 10, a od 1 listopada do 31 marca w godzinach 6 – 12.

W porównaniu do dotychczasowej organizacji ruchu, w przypadku taksówek wydłużony o miesiąc został czas kiedy mogą one wjeżdżać na Stare Miasto przez całą dobę i o dwie godziny wydłużona została możliwość ich wjazdu w okresie funkcjonowania ogródków gastronomicznych. W przypadku pojazdów zaopatrzenia o dwie godziny została wydłużona możliwość wjazdu w sezonie zimowym.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. A co w przypadku transportu mebli. Mam zamowiony transport w godzinach 9-15 . Jak kierowca ma dostarczyc meble ?? Uprzedzam odpowiedzi. Kierowca o 9 pobiera dokumenty , i podstawia sie pod rampe. Wyjezdza okolo 9,40 . Wybaczcie ale nie ma mozliwosci byc przed 10 u klienta. I co wtedy ??