Zarobki w Lidlu w 2020 r. Lidl szykuje duże podwyżki dla pracowników

Klienci robiący zakupy w Lidlu
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Zarobki w Lidlu 2020. Lidl Polska ogłosił podwyżki dla pracowników. Od marca 2020 roku podniesie płace pracownikom swoich sklepów. Na jaką kwotę podwyżki będą mogli liczyć pracownicy Lidla?

Wynagrodzenia pracowników sieci Lidl będą wyższe od marca 2020 r. Na podwyżki mogą liczyć wszyscy pracownicy sklepów Lidl Polska. Osoby początkujące, zatrudnione w Lidlu na pełny etat na najpopularniejszym stanowisku sprzedawcy-kasjera, będą mogą zarobić – w zależności od lokalizacji – od 3400 zł do 4150 zł brutto.

Pracownicy sklepów Lidl standardowo mogą też liczyć na podwyżki stażowe po pierwszym oraz drugim roku pracy. I tak w przypadku doświadczonych sprzedawców-kasjerów ze stażem roku pracy w Lidlu, wysokość miesięcznych zarobków od marca 2020 r. wynosić będzie od 3500 zł w mniejszych miejscowościach do 4350 zł brutto w największych miastach, a po dwóch latach stażu pracy od 3,7 tys. zł brutto do 4,6 tys. zł brutto.

Wynagrodzenia w sieci Lidl są przypisane do stanowiska i niezależnie od płci. Oprócz standardowego wynagrodzenia pracownicy sieci Lidl mogą liczyć także benefity. W tym przypadku prywatną opieką medyczną.

Osoby zatrudnione mają zagwarantowane wszystkie świadczenia, w tym umowę o pracę, prywatną opiekę medyczną w placówkach Medicover, ubezpieczenie grupowe Allianz, kartę Multisport, dofinansowanie kursów języków obcych, szkolenia oraz wyprawkę dla maluszka czy pierwszoklasisty” – wyjaśnia Aleksandra Robaszkiewicz, menedżer komunikacji w Lidl Polska.

Przypomnijmy, że Lidl Polska szuka pracowników do pracy tylko na soboty. Sieć oferuje na plakatach zarobki rzędu 770 zł brutto miesięcznie, czyli nawet 48 zł brutto za godzinę. Czytaj więcej TUTAJ.

Podwyżki w Biedronce

Pensje podnoszą też inne sieci. Od stycznia 2020 r. Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka, podnosi wynagrodzenia brutto o 100-350 zł miesięcznie w sklepach oraz o 150-500 zł w centrach dystrybucyjnych.

Od stycznia 2020 r. osoby początkujące, zatrudnione w Biedronce na pełny etat na najpopularniejszym stanowisku sprzedawcy-kasjera, mogą zarobić – w zależności od lokalizacji – od 3050 do 3200 zł brutto, wliczając w to nagrodę za obecność. Czytaj więcej TUTAJ.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.