Zaplątał się w linki spadochronu. Spadł z wysokości 1000 m na płytę lotniska

68 128799
18-letni Bartek zginął podczas skoku spadochronowego | fot. KWP Lublin

Prokuratura bada sprawę tragicznego wypadku z udziałem 18-letniego mieszkańca Warszawy, który zginął podczas skoku spadochronowego. Spadł na płytę lotniska w Radawcu.

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę około godz. 14 na lotnisku Aeroklubu Lubelskiego w Radawcu Dużym niedaleko Lublina, gdzie odbywały się tego dnia skoki szkoleniowe ze spadochronem. Policjanci zostali poinformowani o upadku jednego ze skoczków na płytę lotniska.

– Podczas jednego z nich 18-letni mieszkaniec Warszawy spadł na płytę lotniska. W wyniku wypadku młody mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Skok oddawany był z wysokości około 1000 metrów – poinformował Kamil Karbowniczek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Na pokładzie samolotu znajdowało się jeszcze 12 skoczków. Osoby, które nadzorowały skoki zostały przebadane przez policję pod kątem obecności alkoholu we krwi. W momencie tragicznego zdarzenia wszyscy byli trzeźwi.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła prokuratura. – Śledztwo jest prowadzone w kierunku art. 155, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci. W środę przeprowadzona zostanie sekcja zwłok 18-latka – poinformowała nas Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Zabezpieczona została dokumentacja lotu oraz sprzęt.

Wszystko wskazuje na to, że do wypadku mógł doprowadził błąd skoczka. Najprawdopodobniej skoczek źle wyszedł z samolotu, przez co zaplątał się nogami w linki i spadochron, co sprawiło, że nie miał już czasu na jego odcięcie. Na wszystko miał tylko 17 sekund.

Jak się dowiedzieliśmy, Bartek uczęszczał do liceum o profilu wojskowym. Był to jego szósty skok na tzw. „linę desantową”, czyli otwarcie spadochronu następuje za pomocą liny wyciągającej po wyskoczeniu skoczna z samolotu.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.