Zaparkował zbyt blisko przejścia dla pieszych. Straż miejska odholowała jego auto

Straż miejska odholowała samochód z ul. Jana Sawy w Lublinie | fot. czytelnik Piotrek

Źle zaparkowane pojazdy stają się plagą, utrudniającą ruch innym pojazdom oraz pieszym. Straż miejska coraz częściej walczy z tym zjawiskiem, nakładając na kierowców mandaty za nieprawidłowe parkowanie lub odholowując pojazd.

O tej sytuacji poinformował nas czytelnik Piotrek, który w chwili odholowywania auta przechodził w pobliżu. Straż miejska otrzymała zgłoszenie o źle zaparkowanym samochodzie na ul. Jana Sawy. Po przyjeździe funkcjonariuszy okazało się, że samochód był zaparkowany przy przejściu dla pieszych i bezpośrednio przy linii podwójnej ciągłej.

„W związku z nieprawidłowym parkowaniem samochód został odholowany” – informuje Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej Miasta Lublin. – „Od początku roku odholowaliśmy już 386 źle zaparkowanych aut” – dodaje.

Przypomnijmy, że odholowanie auta w Lublinie kosztuje 246 złotych + 35 zł za każdą rozpoczętą dobę na parkingu.7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Panie Rafał! teraz wieś mieszka w mieście a na wsi ludzie z miasta. Najwięcej mają do powiedzenia ludzie , którzy ze wsi uciekli do miasta…. Kultura osobista oraz na drodze nie zależy od tablicy rejestracyjnej, o czym świadczy m.in. twój komentarz!

  2. W tym miejscu nie ma gdzie parkować. Zawsze po jednej stronie stoją samochody, ale o dziwo kierowcy są w stanie to zrozumieć i wiedząc, że nie przejdą puszczają się nawzajem jak na wahadle i jest kulturalnie bez trąbienia i krzyków. Tym bardziej dziwi mnie komu aż tak się nudzi żeby wzywać kwiat polskich służb mundurowych.

  3. @Rafal – jestem LTM, mieszkam, pracuje w Lublinie. Mimo to, że jestem ze wsi, tak żenującego komentarza nigdy bym nie napisał, ponieważ powinieneś wiedzieć że nie ocenia się wszystkich jedną miarą. Każdy ma prawo do posiadania samochodu, jednak Lublin pod względem posiadanych miejsc, gdzie można taki samochód zostawić lub nawet wynająć jakiś parking jest bardzo słabo rozwinięty. Wam „lubelakom” jest troszkę łatwiej, ponieważ pewnie mieszkasz u rodziców, albo otrzymałeś mieszkanie po dziadkach z takowym miejscem parkingowym dlatego Twój pojazd nie stoi na ulicy. Faktycznie nie każdy staje prawidłowo ale to nie są tylko ludzie ze wsi. Jakbym chciał to pokazałbym Ci sporą ilość zdjęć z samochodami LU, którzy też stają nieprawidłowo.

  4. Zjezdzaja sie chamy ze wsi. Sloik na sloiku i nie ma gdzie stawac… z roku na rok coraz wiecej tych wszystkich LB, LKR, LTM, LC i kilka innych. Sloma w butach stad tez parkowanie jak u nich na zadupiach.. gdzie popadnie..

  5. Na ul. Obywatelskiej, Hirszfelda codziennie stoja samochody źle zaparkowane przy przejściach. Strach puszczać dziecko do szkoły aby samo przychodziło na drugą stronę ulicy.

  6. A na Róży Wiatrów codziennie po kilka aut na raz stoi źle zaparkowane i straż miejska ani razu się nad tym nie pochyliła.