Nieudany napad na właścicieli kantoru. Gruzin i Rosjanin zatrzymani

nieudany napad rosjanina i gruzina na właścicieli kantoru

Policjanci zatrzymali dwóch cudzoziemców, obywatela Gruzji i Rosji. Mężczyźni usiłowali dokonać rozboju na właścicielach jednego z kantorów w Zamościu.

Zdarzenie miało miejsce w ubiegłą środę (07.02). Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że dwaj mężczyźni usiłowali dokonać rozboju na właścicielach jednego z zamojskich kantorów wymiany walut.

– Nie udało im się jednak zabrać gotówki. Przestępcy uciekli samochodem marki Audi a właściciel natychmiast zawiadomił policję – informuje asp. Dorota Krukowska-Bubiło z zamojskiej policji.

Mundurowi już po kilku minutach od zgłoszenia na jednej z zamojskich ulic zauważyli pojazd opisywany przez właściciela kantoru. – Mimo wydanych przez mundurowych sygnałów, kierujący nie zatrzymał się do kontroli. Uciekinierzy jadąc niejednokrotnie pod prąd ulicami Zamościa kierowali się w stronę Lublina – relacjonuje Krukowska-Bubiło.

Pościg trwał kilkanaście kilometrów. W miejscowości Udrycze uciekinierzy zostali zatrzymani. Okazało się, że są to dwaj mężczyźni: 32-letni obywatel Gruzji oraz 46-letni obywatel Rosji. Trafili do policyjnego aresztu.

Obaj usłyszeli zarzuty. Sąd Rejonowy w Zamościu na wniosek prokuratury w stosunku do zatrzymanych mężczyzn zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.