Ogród Saski zamknięty po burzy. Powalone drzewa, połamane gałęzie i zniszczona altanka

IMG 02FR29

Ratusz zamknął Ogród Saski, w którym są bardzo duże zniszczenia po czwartkowej nawałnicy. Porywisty wiatr połamał drzewa, zniszczeniu uległa też altanka i metalowe płotki.

 

Po nawałnicy jaka przeszła w czwartek przez centrum Lublina ze względów bezpieczeństwa teren Ogrodu Saskiego został zamknięty dla zwiedzających.

 

– Musieliśmy zamknąć park ze względów bezpieczeństwa – tłumaczy Beata Krzyżanowska z lubelskiego ratusza. Połamane gałęzie wiszące na drzewach stwarzają duże zagrożenie dla przechodniów.

 

Trwają prace związane z uporządkowaniem zieleni i innych pracach porządkowych na terenie parku. Uszkodzonych zostało wiele drzew, niektóre się złamały w pół, a inne powaliło w całości na ziemię. W parku została zniszczona altanka, część metalowych płotków przy alejkach i kilka ławek.

 

Ogród Saski zostanie ponownie otwarty po zakończeniu prac, które potrwają do początku przyszłego tygodnia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.