Zamknięto część rekreacyjną w Aqua Lublin. Dziecko zwymiotowało do basenu

aqua lublin basen
Baseny Aqua Lublin | fot. Dominik Wąsik

Do środy zamknięta może być rekreacyjna część basenów Aqua Lublin z kulą, zjeżdżalniami oraz jacuzzi. Wszystko przez dziecko, które podczas niedzielnej kąpieli zwymiotowało do wody.

W niedzielne popołudnie zamknięto część dużej strefy rekreacji Aqua Lublin (ze zjeżdżalniami i szklaną kulą oraz jacuzzi) do odwołania. Powód? Woda została zanieczyszczona. Poinformował o tym zarządca obiektu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, na swoim profilu facebook’owym.

Z informacji jakie udało nam się uzyskać wynika, że w niedzielne popołudnie podczas kąpieli jedno z dzieci przebywając w wodzie nagle do niej zwymiotowało. Kiedy zauważono ten incydent od razu postanowiono o wyłączeniu z użytkowania tych obiektów.

Stale monitorujemy jakość wody, w związku z czym uznaliśmy, że w trosce o Państwa komfort niezbędne jest oczyszczenie wody w tej części strefy rekreacji. Do Państwa dyspozycji pozostaje pływalnia olimpijska 50-metrowa, wodny plac zabaw, leżanki z hydromasażem oraz basen zewnętrzny i oczywiście nasze Saunarium” – czytamy w komunikacie Aqua Lublin.

Woda z obiektów została już wypompowana, przefiltrowana i wpuszczona do wodnych atrakcji. Teraz MOSiR czeka na wyniki badań próbki wody od sanepidu. Prawdopodobnie obiekty ponownie zostaną uruchomione w środę, 3 lipca rano.

Do tego czasu całkowicie zamknięta będzie duża część rekreacyjna Aqua Lublin z kulą, zjeżdżalniami i jacuzzi. Na czas utrudnień ceny wszystkich biletów wstępu na kompleks basenów zostały obniżone o 50 proc.

W związku z kolejnym incydentem zanieczyszczenia na Aqua Lublin chcielibyśmy uczulić osoby korzystające z basenów, aby nie najadali się przed wyjściem na baseny, ponieważ szczególnie przy takich temperaturach jak mamy obecnie, podczas kąpieli w ciepłej wodzie, skakaniu czy korzystaniu ze zjeżdżalni łatwo o odruchy wymiotne, szczególnie u dzieci. Dlatego apelujemy o rozwagę i odpowiedzialne korzystanie z dostępnych atrakcji” – apeluje Katarzyna Łepek z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji 'Bystrzyca’.

Czytaj także: Baseny w Lublinie będą zamknięte w wakacje. Sprawdź, kiedy dokładnie!

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.