Baseny w Lublinie będą zamknięte w wakacje. Sprawdź, kiedy dokładnie!

Strefa rekreacji na Aqua Lublin
Aqua Lublin | fot. MOSiR
PARTNER SERWISU

Ważna wiadomość dla miłośników kąpieli! Zanim wybierzecie się na kryty basen, sprawdźcie, czy nie jest zamknięty. Obiekty muszą przejść obowiązkowe przeglądy techniczne.

Wakacje to czas, kiedy na miejskich basenach w Lublinie występują obowiązkowe przerwy techniczne. Wtedy baseny przechodzą swoje coroczne przeglądy techniczne, jak i naprawiane są usterki.

Dlaczego baseny muszą mieć przeglądy techniczne akurat w wakacje? Urzędnicy tłumaczą, że w tym czasie nie ma aż tylu klientów, ile mogłoby się wydawać. Z pływalni nie korzystają już m.in. zorganizowane grupy szkolne.

Wakacje to najlepszy moment na przeprowadzenie takich prac, bo liczba korzystających z pływalni jest wówczas znacznie niższa niż w pozostałych okresach roku. Ponadto latem nie odbywają się treningi pływaków” – wyjaśnia Katarzyna Łepek z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lublinie.

W tym czasie woda jest wypompowywana z basenów, są one sprzątane, a także naprawiane w przypadku wykrycia usterek. Później wodę nalewa się ponownie, podgrzewa i uzdatnia. Musi również przejść odpowiednie badania.

Tak zwane przerwy techniczne trwają zazwyczaj od dwóch tygodni do nawet miesiąca.

Baseny będą wyłączane w następujących terminach:

– Basen olimpijski Aqua Lublin: 29.07.2019 – 18.08.2019
– Basen Łabędzia: 12.08.2019 – 01.09.2019
– Saunarium: 19.08.2019 – 01.09.2019
– Pływalnia Strefa H2O: 16.09.2019 – 29.09.2019

Terminy wyłączenia basenu rekreacyjnego, małej rekreacji i basenów zewnętrznych Aqua Lublin będą znane na początku lipca, ale przerwa nastąpi nie wcześniej niż 19 sierpnia. W przypadku aquaparku termin będzie zsynchronizowany z pracami remontowymi samego obiektu. Chodzi m.in. poprawę wentylacji” – dodaje Łepek.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.