Baseny w Lublinie będą zamknięte w wakacje. Sprawdź, kiedy dokładnie!

Strefa rekreacji na Aqua Lublin
Aqua Lublin | fot. MOSiR

Ważna wiadomość dla miłośników kąpieli! Zanim wybierzecie się na kryty basen, sprawdźcie, czy nie jest zamknięty. Obiekty muszą przejść obowiązkowe przeglądy techniczne.

Wakacje to czas, kiedy na miejskich basenach w Lublinie występują obowiązkowe przerwy techniczne. Wtedy baseny przechodzą swoje coroczne przeglądy techniczne, jak i naprawiane są usterki.

Dlaczego baseny muszą mieć przeglądy techniczne akurat w wakacje? Urzędnicy tłumaczą, że w tym czasie nie ma aż tylu klientów, ile mogłoby się wydawać. Z pływalni nie korzystają już m.in. zorganizowane grupy szkolne.

Wakacje to najlepszy moment na przeprowadzenie takich prac, bo liczba korzystających z pływalni jest wówczas znacznie niższa niż w pozostałych okresach roku. Ponadto latem nie odbywają się treningi pływaków” – wyjaśnia Katarzyna Łepek z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lublinie.

W tym czasie woda jest wypompowywana z basenów, są one sprzątane, a także naprawiane w przypadku wykrycia usterek. Później wodę nalewa się ponownie, podgrzewa i uzdatnia. Musi również przejść odpowiednie badania.

Tak zwane przerwy techniczne trwają zazwyczaj od dwóch tygodni do nawet miesiąca.

Baseny będą wyłączane w następujących terminach:

– Basen olimpijski Aqua Lublin: 29.07.2019 – 18.08.2019
– Basen Łabędzia: 12.08.2019 – 01.09.2019
– Saunarium: 19.08.2019 – 01.09.2019
– Pływalnia Strefa H2O: 16.09.2019 – 29.09.2019

Terminy wyłączenia basenu rekreacyjnego, małej rekreacji i basenów zewnętrznych Aqua Lublin będą znane na początku lipca, ale przerwa nastąpi nie wcześniej niż 19 sierpnia. W przypadku aquaparku termin będzie zsynchronizowany z pracami remontowymi samego obiektu. Chodzi m.in. poprawę wentylacji” – dodaje Łepek.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.