Zamknięte ulice, objazdy komunikacji miejskiej. W weekend majowy kolarze opanują Lublin

Międzynarodowy Wyścig Kolarski Tandemów
Międzynarodowy Wyścig Kolarski Tandemów | fot. Hetman Tandem Cycling Team

Lublin ponownie stanie się miejscem walki kolarzy biorących udział w Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim Tandemów oraz Hetman Paracycling Cup. Impreza spowoduje utrudnienia dla zmotoryzowanych i pasażerów komunikacji miejskiej.

Wyścigi rowerowych tandemów

W związku z organizowanym w dniach 29 kwietnia – 2 maja XXVI Międzynarodowym Wyścigiem Kolarskim Tandemów oraz IV Hetman Paracycling Cup o Puchar Marszałka Lubelszczyzny, na trasie zawodów nastąpi zamknięcie ulic w mieście, zgodnie z poniższym projektem czasowej organizacji ruchu.

Etap 1 – 29 kwietnia (sobota) godz. 10.00 – 13.00, dystans rundy 4,3 km

  • jazda indywidualna na czas
  • etap rozgrywany przy ruchu zamkniętym
  • start i meta na ul. Poligonowej

Trasa ulicami: Poligonowa, Zelwerowicza, „stara” Poligonowa, pod wiaduktem w drogę serwisową w kierunku Zelwerowicza, powrót Poligonową do skrzyżowania z Relaksową.

Etap 3 – 1 maja (poniedziałek) godz. 10.00 – 13.30, dystans rundy 2,8 km

  • wyścig ze startu wspólnego
  • etap rozgrywany przy ruchu zamkniętym
  • start i meta na ul. Hessa.

Trasa ulicami: Hessa, Plewińskiego, Braci Krausse, Rataja, powrót do Hessa;

Etap 4 – 2 maja (wtorek) godz. 10.00 – 13.15, dystans rundy 1,4 km

  • wyścig ze startu wspólnego
  • etap rozgrywany przy ruchu zamkniętym
  • start i meta na Al. Racławickich

Trasa ulicami: Plac Teatralny, Łopacińskiego, Radziszewskiego, Uniwersytecka, Curie-Skłodowskiej, Grottgera powrót do Al. Racławickich.

Objazdy komunikacji miejskiej

W związku z organizowanymi zawodami i związanym z tym częściowym zamknięciem dla ruchu ul. Poligonowej i ul. Bohaterów Września w dniu 29 kwietnia w godz. 9.30 – 13.15 obowiązują objazdy linii nr 4 i 47.

Trasa objazdu linii nr 4 w obu kierunkach przejazdu: Poligonowa – Zelwerowicza – Koncertowa – Kosmowskiej – Północna – gen. Ducha – …

Trasa objazdu linii nr 47 w obu kierunkach przejazdu: … – al. Kompozytorów Polskich – Koncertowa – Kosmowskiej – Północna – gen. Ducha – Willowa – …

Jednocześnie w związku z organizacją III etapu ww. wyścigu i związanymi z tym utrudnieniami w rejonie Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w dniu 1 maja kurs linii 70 z godz. 11.55 z przystanku 3182 Felin 02 nie zostanie wykonany.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.