Zamkną ul. Radziszewskiego. Będą burzyć kładkę

Kładka nad ul. Radziszewskiego Lublin
Kładka nad ul. Radziszewskiego Lublin

Rozpoczęły się prace przy rozbiórce kładki nad ul. Radziszewskiego. W związku z tym ulica zostanie zamknięta dla samochodów i pieszych. Wyłączony z ruchu zostanie jedynie fragment drogi w rejonie kładki.

 

Kładka dla pieszych znajdująca się nad ul. Radziszewskiego prowadząca od rektoratu UMCS do budynku Biblioteki Głównej UMCS powstała w latach 70. i miała prowadzić wprost na pierwsze piętro biblioteki. Umożliwiające to wejście do biblioteki nigdy jednak nie powstało, a kładka była bezużyteczna. Kilka lat temu całkowicie ją zamknięto.

 

Władze Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej zdecydowały o wyburzeniu kładki. Ich głównym argumentem było to, że kładka się rozpada i nikt z niej nie korzysta, bo nie ma jak. W związku z rozbiórką kładki trzeba będzie przeprowadzić dodatkowe prace. Chodzi głównie o przebudowę wejścia do rektoratu. Znajdujące się nad nim zadaszenie jest bowiem częścią kładki i ono także ma być rozebrane.

 

Prace nad rozbiórką kładki właśnie się rozpoczęły. W piątek wykonawca zamknął dla ruchu ul. Radziszewskiego na wysokości Biblioteki Głównej UMCS. Ulica będzie zamknięta dla ruchu do środy 13 września.

 

Drogowcy zaczynają wyburzanie obiektu w związku z tym kierowcy będą musieli jeździć objazdami. Dla jadących od strony ul. Skłodowskiej do ul. Sowińskiego objazd będzie prowadził ul. Łopacińskiego i Al. Racławickimi. Natomiast dojazd do rektoratu dla jadących od ul. Sowińskiego będzie prowadził ul. Weteranów i ul. Łopacińskiego.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Przecież w zeszłym roku na jej remont przeznaczono nie mało kasy! A teraz wyburzaja?!

    1. Remontowali kładkę nad ul. Sowińskiego. Wyburzać będą kładkę nad ul. Radziszewskiego. To dwie różne kładki.