Zamieścił ogłoszenia o pracę dla hostess i animatorek. Zgwałcił 22-latkę, która przyszła na rozmowę

Mieszkaniec Lublina zgwałcił 22-latkę, która przyszła na rozmowę o pracę hostessy
Mieszkaniec Lublina zgwałcił 22-latkę, która przyszła na rozmowę o pracę hostessy | fot. KMP Lublin

Policjanci zatrzymali 36-letniego mieszkańca Lublina, który podejrzany jest o zgwałcenie 22-latki. Mężczyzna zamieścił w sieci oferty pracy dla kobiet jako hostessy i animatorki dla dzieci. Do gwałtu miało dojść w trakcie rozmowy rekrutacyjnej, na którą przyszła młoda kobieta.

Zgwałcił młodą kobietę w trakcie rozmowy o pracę

Do zdarzenia doszło w środę (31.08) w jednym z mieszkań na terenie dzielnicy Wieniawa w Lublinie. Z policjantami skontaktowała się 22-latka. Młoda kobieta oświadczyła, że została zgwałcona przez mężczyznę. Na miejsce od razu skierowano patrol, który zatrzymał 36-letniego sprawcę przestępstwa.

„Mężczyzna na portalu internetowym zamieścił ogłoszenie dotyczące pracy hostessy i animatorki dla dzieci. Na ofertę odpowiedziała 22-latka. Kobieta została zaproszona na rozmowę rekrutacyjną. Pod wskazanym adresem czekał na nią 36-latek. Mężczyzna zaprowadził pokrzywdzoną do lokalu, gdzie mieli porozmawiać na temat pracy. Tam mieszkaniec Lublina zgwałcił 22-latkę” – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Kobieta od razu po wyjściu z mieszkania zadzwoniła na policję. Gdy na miejsce przyjechał patrol, pod blokiem czekała już kolejna zainteresowana pracą kobieta.

Prokurator przedstawił 36-letniemu Grzegorzowi A. zarzut doprowadzenia przemocą pokrzywdzonej do obcowania płciowego. W trakcie przesłuchania podejrzany przyznał się do tego, że umówił spotkanie, natomiast zaprzeczył, jakoby doszło do gwałtu. Mężczyzna złożył wyjaśnienia, ale prokuratura nie ujawnia ich treści.

Sąd zastosował trzymiesięczny areszt wobec 36-latka. Za zarzucany mu czyn, grozi do 12 lat więzienia. Śledczy obecnie zbierają dowody i sprawdzają, czy było to jednorazowe zdarzenie, czy może podejrzany na koncie ma więcej tego typu przestępstw.

Policja poszukuje innych poszkodowanych

Policja apeluje do osób, które padły ofiarą tego mężczyzny lub posiadają wiedzę w tej sprawie. W tej sprawie należy skontaktować się z 4. komisariatem Policji w Lublinie przy ul. Zana 45, telefon: 47 811 48 00.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.