Zamierzasz wymienić piec lub ocieplić dom? Zobacz, co trzeba zrobić, żeby dostać dofinansowanie

piec na pellet
Piec na pellet | fot. Adobe Stock

Trwa nabór wniosków do programu Ciepłe Mieszkanie w Lublinie. Właściciele budynków wielorodzinnych mogą ubiegać się o dopłatę do wymiany „kopciucha” oraz ocieplenia budynku. Jakie dopłaty można dostać i do czego?

Nabór wniosków Ciepłe Mieszkanie w Lublinie

Nabór wniosków do programu Ciepłe Mieszkanie w Lublinie potrwa do 16 września 2022 r. Program ten skierowany do właścicieli/współwłaścicieli lokali mieszkalnych, znajdujących się w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych w Lublinie. O dofinansowanie mogą ubiegać się właściciele lub współwłaściciele takich lokali, spełniający określone kryteria dochodowe, od których uzależniona jest wysokość wsparcia:

– podstawowy poziom dofinansowania: do 30 proc. kosztów kwalifikowanych, nie więcej niż 15 tys. zł na jeden lokal mieszkalny, dla osób, których roczne dochody nie przekraczają kwoty 120 tys. zł;

– podwyższony poziom dofinansowania: do 60 proc. kosztów kwalifikowanych, nie więcej niż 25 tys. zł na jeden lokal mieszkalny, dla osób, których przeciętny miesięczny dochód na jednego członka gospodarstwa domowego wynosi 1673 zł w gospodarstwie wieloosobowym lub 2342 zł w gospodarstwie jednoosobowym;

– najwyższy poziom dofinansowania: do 90 proc. kosztów kwalifikowanych, nie więcej niż 37,5 tys. zł na jeden lokal mieszkalny, dla osób, których przeciętny miesięczny dochód na jednego członka gospodarstwa domowego wynosi 900 zł w gospodarstwie wieloosobowym lub 1260 zł w gospodarstwie jednoosobowym, lub posiadających ustalone prawo do zasiłku stałego, okresowego, rodzinnego lub opiekuńczego.

Na co można przeznaczyć dotację z programi Ciepłe Mieszkanie?

Dofinansowanie przysługuje do wymiany źródła ciepła na paliwa stałe na: kocioł gazowy kondensacyjny, kocioł na pellet drzewny o podwyższonym standardzie, ogrzewanie elektryczne, pompę ciepła albo podłączenie lokalu do wspólnego efektywnego systemu ogrzewania.

Dodatkowo, oprócz tych prac, uczestnicy programu będą mogli wykonać nową instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, wymianę okien i drzwi oraz wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła. Do kosztów objętych dofinansowaniem kwalifikuje się także koszt przygotowania dokumentacji projektowej przedsięwzięcia.

Tu możesz złożyć wniosek

Dokumenty można złożyć w dowolnym Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Lublin, bezpośrednio w Wydziale Ochrony Środowiska, przy ul. Tomasza Zana 38. Można także wysłać podpisany skan wypełnionego wniosku na adres [email protected]. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 81 466 26 21.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.