Zamawiałeś coś z Aliexpress? Poczta Polska zawiesza przyjmowanie przesyłek do Chin

przesyłka sortownia poczta polska paczka
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Poczta Polska

Z powodu zagrożenia koronawirusem z Wuhan Poczta Polska zawiesza przyjmowanie przesyłek do Chin. Co to oznacza dla wszystkich robiących zakupy na Aliexpress, Banggood i innych chińskich serwisach?

Informujemy, iż w związku z zawieszeniem operacji lotniczych przez linie lotnicze do Chin oraz brakiem innych możliwości transportowych do tego kraju, Poczta Polska wprowadza od dzisiaj zawieszenie do odwołania przyjmowania przesyłek pocztowych przeznaczonych do tego kraju” – poinformowała we wtorek Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

Według komunikatu Głównego Inspektoratu Sanitarnego nie ma ryzyka zakażenia się koronawirusem z Wuhan poprzez towary zamawiane z Chin.

Co z przesyłkami z m.in. Aliexpress, Banggood i innych chińskich serwisów zakupowych? O tym w komunikacie mowy nie ma. Poczta Polska zaznaczyła, że mogą wystąpić opóźnienia w doręczaniu przesyłek już wysłanych do tego kraju.

Przypomnijmy, że większość linii lotniczych przestało realizować połączenia do Chin, loty odwołały m.in. British Airways, Lufthansa, Swiss i Austrian Airlines, Air India i Seoul Air, American Airli oraz fińskie linie Finnair.

Także Polskie Linie Lotnicze LOT zawiesiły loty do Chin. Linia ogłosiła, że przestaje obsługiwać połączenia do 29 lutego, ale ten termin może zostać przedłużony, jeśli epidemia związana koronawirusem dalej będzie się rozprzestrzeniać.

Główny Inspektor Sanitarny informuje, że łącznie w okresie od 31 grudnia 2019 r. do 4 lutego 2020 r. odnotowano 20 626 laboratoryjnie potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem 2019-nCoV, w tym 427 zgonów (2,1%). 17 przypadków zakażeń dotyczyło personelu medycznego.

Objawy zakażenia obejmowały gorączkę, kaszel oraz duszności. Badania RTG klatki piersiowej wykazały typowe cechy wirusowego zapalenia płuc z rozlanymi obustronnymi naciekami. Czytaj więcej: Informacja dotycząca koronawirusa 2019-nCoV – jak możemy się przed nim uchronić?

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.