Zamach w Strasburgu. We Francji obowiązuje trzeci stopień zagrożenia terrorystycznego

Zamach w Strasburgu. We Francji obowiązuje trzeci stopień zagrożenia terrorystycznego
PHOTO: Patrick Seeger/EPA, via Shutterstock

We Francji trwa obława na napastnika, który strzelał w pobliżu jarmarku świątecznego w Strasburgu, zabijając trzy osoby i raniąc co najmniej dwanaście osób.

Do zdarzenia doszło we wtorkowy wieczór w pobliżu popularnego jarmarku bożonarodzeniowego w Strasburgu we Francji. Mężczyzna wyciągnął broń i zaczął strzelać do spacerujących ludzi.

Na miejscu od razu pojawiły się służby, które próbowały obezwładnić mężczyznę. Ten po wymianie ognia z żołnierzami i uzbrojoną policją uciekł w nieznanym kierunku.

W wyniku strzelaniny mężczyzna zabił trzy osoby, a rannych zostało co najmniej 12. Teraz napastnik jest poszukiwany przez 350 agentów bezpieczeństwa. Władze Francji postanowiły wprowadzić 3 (najwyższy) poziom zagrożenia terrorystycznego. Zalecono mieszkańcom nieopuszczanie swoich mieszkań.

Ambasada Polski we Francji poinformowała, że wśród rannych w zamachu jest obywatel Polski. „Rodzina rannego została objęta opieką konsularną” – poinformował resort” – poinformował resort.

Sprawcą zamachu jest 29-letni obywatel francuski, znany władzom francuskim jako radykalny islamista. W latach 2016/2017 odsiadywał wyrok w Niemczech za kradzieże. W 2017 roku został deportowany do Francji.

Źródło: independent.co.uk

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.