Zamach w Berlinie. Ciężarówka wjechała w ludzi na jarmarku. Nie żyje Polak

pobrane
Parts of a Christmas market decoration stick in the windscreen of a truck following an accident with the truck on Breitscheidplatz square near the fashionable Kurfuerstendamm avenue in the west of Berlin, Germany, Dec. 19, 2016. REUTERS/Fabrizio Bensch

Co najmniej 12 osób zginęło w poniedziałek wieczorem w Berlinie, gdy ciężarówka na polskich numerach rejestracyjnych wjechała w tłum ludzi na terenie jarmarku świątecznego. Zamachu dokonał 23-letni Pakistańczyk.

Ciężarówka na polskich numerach rejestracyjnych wjechała w poniedziałek wieczorem w tłum ludzi na terenie jarmarku świątecznego w okolicach dworca ZOO w Berlinie zabijając co najmniej 12 osób i raniąc 48.

Niemiecka policja potwierdziła, że w kabinie samochodu znaleziono ciało Polaka; to 37-letni Łukasz. Ciężarówka należy do polskiej firmy transportowej z Pomorza Zachodniego.

Jak informuje właściciel firmy przewozowej GPS zarejestrował ruch ciężarówki o godzinie 15.40. Z zapisów nadajnika wywnioskować można, że ktoś uczył się ruszać olbrzymim tirem i nim parkować. Te manewry trwały kilka-kilkanaście minut, potem do 19.00 ciężarówka stała nieruchomo.

Podczas próby ucieczki policja aresztowała mężczyznę podejrzanego o kierowanie pojazdem. Według agencji dpa to Pakistańczyk lub Afgańczyk, który w lutym został zarejestrowany w Niemczech jako uchodźca. Według dziennika „Tagesspiegel” mężczyzna znany był policji, ale nie z powiązań z terroryzmem, lecz drobnych przestępstw.

PAP

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.