Zalegający na dachach śnieg i zwisające sople dużym zagrożeniem dla przechodniów

Zlodowaciały śnieg i sople zwisają z dachu kamienicy przy Krakowskim Przedmieściu
Zlodowaciały śnieg i sople zwisają z dachu kamienicy przy Krakowskim Przedmieściu | fot. Dominik Wąsik

Straż Miejska przypomina, że zlodowaciały śnieg oraz sople lodu spadające z dachów budynków stwarzają duże zagrożenie dla przechodzących w ich pobliżu osób. Właściciele nieruchomości będą surowo karani za swoje zaniedbania.

Spójrz w górę! Zagrożenie wisi na… dachu

Zalegający na dachach zlodowaciały śnieg, może stać się przyczyną tragedii. Bryła lodu spadająca z wysokości to nie lada zagrożenie. Podobnie jest z soplami, które w czasie odwilży spadają na ziemię.

Mieszkańcy dzwonią do strażaków, prosząc o usuwanie sopli i śniegu z dachów. Ratownicy odmawiają i tłumaczą, że nie mogą interweniować przy prywatnych budynkach. Chyba że w nadzwyczajnych sytuacjach.

Właściciel nieruchomości ma obowiązek zadbać zarówno o usunięcie zalegającego śniegu, jak i zagrażających przechodniom sopli. Za nieusunięcie sopli i nawisów grozi mandat od 20 do 500 zł.

Zobacz także: Zlodowaciały śnieg o mało nie spadł na głowę przechodnia. Zleciał z dachu kamienicy [zdjęcia]

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.