Załamanie pogody. Nad region nadciąga strefa intensywnych opadów deszczu. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem

Opady intensywnego deszczu w Lublinie
Opady intensywnego deszczu w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

W najbliższych dniach czeka nas załamanie pogody. Wtorek częściowo będzie pogodny, jednak z biegiem dnia aura zacznie się zmieniać. Z południa nasuwa się strefa intensywnych opadów deszczu. Miejscami wystąpi silny wiatr i wyraźny spadek temperatury.

Prognoza pogody. Deszczowy i wietrzny wtorek

We wtorek (02.04) zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Prognozowana wysokość opadów do 15 litrów na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna od 12°C do 15°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 75 km/h, z kierunków zachodnich.

W nocy z wtorku na środę (2/3.04) zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 6°C do 8°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni i południowo-zachodni.

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla części województwa lubelskiego przed silnym wiatrem. Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 75 km/h, z zachodu i północnego zachodu.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje we wtorek 2 kwietnia w godz. 9-19 w powiatach: biłgorajski, Chełm, chełmski, hrubieszowski, janowski, krasnostawski, tomaszowski, włodawski, zamojski i Zamość.

W środę kolejne opady deszcz i przymrozek

W środę (03.04) zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 9°C do 12°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, z kierunków zachodnich.

W nocy ze środy na czwartek (3/4.04) zachmurzenie umiarkowane i duże. Lokalnie, głównie na północy, przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.