Zakaz wjazdu tirów do Lublina. Da się go ominąć i to bez specjalnego identyfikatora

zakaz wjazdu ciężarówek
zakaz wjazdu ciężarówek

Od dzisiaj zmieniły się zasady umożliwiające wjazd tirów do Lublina. Teraz kierowcy nie będą musieli starać się o specjalne zezwolenia. Wystarczy… list przewozowy.

 

Od 1 lutego urzędnicy wprowadzili zmiany w zarządzeniu dotyczącym zakazu ruchu ciężarówek o masie powyżej 16 ton na terenie Lublina. Teraz nie będzie trzeba mieć specjalnego identyfikatora wydawanego przez Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie, by wjechać do miasta.

 

– Po rozmowach jakie przeprowadziliśmy z przewoźnikami, przedsiębiorcami, instytucjami oraz policją wprowadziliśmy zmiany w zarządzeniu dotyczącym ograniczenia tonażowego na terenie Lublina – informuje Karol Kieliszek z biura prasowego Ratusza.

 

Jednym z dokumentów uprawniającym kierowcę ciężarówki na wjazd do Lublina jest list przewozowy wskazujący Lublin jako miejsce docelowe.

 

Wprowadzone zmiany pozwalają na wjazd za znaki pojazdów, które m.in. realizują zlecenia dla podmiotów zlokalizowanych na terenie Lublina czy są własnością podmiotów mających siedzibę w Lublinie.

 

– Warunkiem jednak jest, aby takie pojazdy, a właściwie kierujący nimi, posiadali dokumenty potwierdzające konieczność wjazdu do Lublina np. list przewozowy, WZ, CMR itp. lub nasze zezwolenie – dodaje Kieliszek.

 

Zakaz wjazdu do Lublina pojazdów o masie powyżej 16 ton obowiązuje od początku roku. Za złamanie zakazu grozi 500 zł mandatu i dwa punkty karne.

 

Jak informuje Ratusz z ograniczeń wyłączone byłyby także, nie ujęte w dotychczas obowiązującym zarządzeniu, pojazdy np.: nauki jazdy i egzaminacyjne czy pojazdy wykorzystywane przy realizacji inwestycji miejskich.

 WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.