Zagraniczne przesyłki kurierskie – co warto wiedzieć, zanim podejmiemy się wysłania paczki?

Zagraniczna przesyłka kurierska
Zagraniczna przesyłka kurierska

Obecnie nie ma większych problemów z przygotowaniem i wysyłką przesyłki kurierskiej za granicę, jednak należy pamiętać, że istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę podczas wysyłania tego typu paczki. Z poniższego artykułu dowiesz się, o czym warto wiedzieć przed rozpoczęciem procesu wysłania zagranicznej przesyłki kurierskiej, jak ją nadać oraz ile kosztuje wysyłka.

Nadanie przesyłki kurierskiej za granicę – jak zrobić to dobrze?

W pierwszej kolejności musisz określić, co chcesz przesłać, mając na uwadze, że istnieje lista przedmiotów zabronionych, których nie można wysłać paczką. W związku z tym najlepiej zapoznaj się z listą produktów, których nie wolno wysyłać w ten sposób. 

Na stronach internetowych konkretnych firm kurierskich można znaleźć spis rzeczy zabronionych w obrocie kurierskim. Następny krok, to zapakowanie przedmiotów, które chcesz wysłać w odpowiedni karton czy inne opakowanie (koperta, paleta), w zależności od wymiarów przesyłki kurierskiej. 

Określenie gabarytów paczki (długości, szerokości, wysokości, wagi), miejsca wysyłki i przeznaczenia oraz rodzaju opakowania jest bardzo ważne podczas nadania przesyłki kurierskiej. Dzięki podaniu tak szczegółowych danych masz możliwość poznania dokładnej ceny przesyłki kurierskiej. W sieci bez problemu znajdziesz wiele porównywarek firm kurierskich, na podstawie których wybierzesz najlepszą dla siebie ofertę.

Przesyłki kurierskie zagraniczne – ile kosztuje nadanie?

Wszystko zależy przede wszystkim od wymiarów paczki, jej wagi, rodzaju opakowania, kraju przeznaczenia czy też dodatkowo płatnych opcji, takich jak ubezpieczenie czy szybsze dostarczenie przesyłki. Najtańsza przesyłka kurierska krajowa o standardowych wymiarach i wadze 5 kg zapakowana w pudełko kartonowe kosztuje 9,50 zł, natomiast taka sama, ale już wysłana za granicę będzie kosztować nie mniej, niż 76 złotych. 

Wysyłając przesyłki kurierskie zagraniczne, masz do wyboru nieco mniejszą ilość firm kurierskich. Nie wszyscy spedytorzy działają na terenie całej Europy. Wiąże się to przede wszystkim z większymi kosztami, jak również znajomością rynku kurierskiego. 

Duże przesyłki kurierskie, zarówno krajowe, jak i zagraniczne, będą kosztować więcej, ale pamiętaj, że od określonej wagi są traktowane już jako przesyłki wielkogabarytowe. Najczęściej od 30 kg bądź 50 kg, w zależności od firmy kurierskiej. Taką paczkę należy także inaczej zapakować (często na palecie) bądź określić, z jakim przedmiotem mamy do czynienia – np. z oponami, częściami do samochodu, przedmiotami zawierającymi wystające elementy itp.

Tania wysyłka paczki za granicę jest jednak możliwa. Wystarczy skorzystać z usług brokera kurierskiego, który na swojej stronie internetowej przedstawia oferty kilku firm kurierskich. Dzięki takim serwisom, paczkę można wysłać niższym kosztem, ponieważ znajdziemy tam wyceny wielu przewoźników, dzięki czemu łatwo będzie wybrać najtańszą ofertę — dobrym przykładem są przesyłki kurierskie w ShipCenter.

Przesyłki kurierskie – dodatkowe opcje podczas nadawania

Istnieje mnóstwo dodatkowo płatnych opcji związanych z nadaniem przesyłki kurierskiej, w tym zagranicznej. Możesz do nich zaliczyć dodatkowe ubezpieczenie, szybsze doręczenie paczki, dostarczenie przesyłki w dzień wolny od pracy czy święto, a także doręczenie do wybranej godziny, przeadresowanie, czy powiadomienie odbiorcy nadaniu do niego paczki. Warto też wiedzieć, że standardowa opcja śledzenia przesyłki jest bezpłatna.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.