Zagadka rozwiązana. Wiemy, dlaczego od kilku dni nad Lublinem lata śmigłowiec

Śmigłowiec ze zwisającymi ludźmi nad Lublinem
Policyjny śmigłowiec Black Hawk nad Lublinem | fot. czytelnik Jacek / KWP Lublin

Od kilku dni nad Lublinem bardzo nisko lata czarny śmigłowiec, który u jednych wywołuje niepokój, a u innych ciekawość. W tej sprawie otrzymaliśmy od was kilkanaście pytań.

Helikopter nad Lublinem

Od kilku dni nad Lublinem lata na niedużej wysokości czarny śmigłowiec, budząc zainteresowanie mieszkańców, którzy szukają w sieci informacji. Postanowiliśmy zaspokoić ciekawość naszych czytelników i dowiedzieć się, co to za helikopter i dlaczego wykonuje tak częste loty nad Lublinem.

Śmigłowiec widziany nad Lublinem to policyjny Black Hawk z Komendy Głównej Policji. Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Lublinie po raz kolejny organizuje szkolenie taktyczno – wysokościowe.

Oprócz kontrterrorystów w szkoleniu udział biorą ratownicy GOPR, kontrterroryści z Radomia, funkcjonariusze Odziału Prewencji Policji w Lublinie i Straży Pożarnej oraz Straży Granicznej, a także żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

„Celem takich szkoleń jest doskonalenie umiejętności z zakresu technik wysokościowych z wykorzystaniem śmigłowca oraz wypracowanie algorytmów postępowania” – mówi mł. asp. Kamil Karbowniczek z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

„Tego typu umiejętności wykorzystywane są zarówno podczas działań bojowych, ale także podczas działań ratowniczych, w sytuacjach kryzysowych związanych z katastrofą naturalną, czy awarią techniczną” – przekonuje Karbowniczek.

Ćwiczenia z wykorzystaniem policyjnego helikoptera Black Hawka potrwają do czwartku.

Nagranie dzięki uprzejmości czytelnika Jacka.

Policyjny śmigłowiec Black Hawk nad Lublinem
Policyjny śmigłowiec Black Hawk nad Lublinem | fot. KWP Lublin
Policyjny śmigłowiec Black Hawk nad Lublinem
Policyjny śmigłowiec Black Hawk nad Lublinem | fot. KWP Lublin

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.