Ważny temat? Prześlij newsa!

Zacier, aparatura i „bezakcyzowy towar”. Domowa produkcja alkoholu zakończona interwencją policji

Spotted Lublin

  • Data publikacji: 11 lutego 2025, 18:32
  • Region

Nielegalna produkcja alkoholu wciąż stanowi poważne wykroczenie, a mimo to nadal zdarzają się osoby, które próbują działać poza prawem. Przekonał się o tym 58-letni mieszkaniec gminy Piszczac, którego działalność została przerwana przez funkcjonariuszy policji. Policja wkroczyła do akcji W poniedziałek kryminalni z Terespola wkroczyli na posesję podejrzanego, mając informacje, że może on zajmować się nielegalnym […]

zabezpieczona aparatura do destylacji, zacier oraz gotowy już produkt

Fot. KMP Biała Podlaska

Nielegalna produkcja alkoholu wciąż stanowi poważne wykroczenie, a mimo to nadal zdarzają się osoby, które próbują działać poza prawem. Przekonał się o tym 58-letni mieszkaniec gminy Piszczac, którego działalność została przerwana przez funkcjonariuszy policji.

Policja wkroczyła do akcji

W poniedziałek kryminalni z Terespola wkroczyli na posesję podejrzanego, mając informacje, że może on zajmować się nielegalnym wyrobem alkoholu. Przeszukanie domu tylko potwierdziło te przypuszczenia – funkcjonariusze znaleźli metalową bańkę z zacierem, gotowy produkt oraz sprzęt służący do destylacji.

Jak informuje nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla, „czyn taki jest traktowany jako przestępstwo zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności”. 58-latek usłyszał już zarzuty, a jego dalszy los zależy od decyzji sądu.

Nielegalna produkcja alkoholu – jakie są konsekwencje?

W Polsce produkcja alkoholu bez wymaganego wpisu do rejestru jest przestępstwem i może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych. Za taki czyn grozi:

Nielegalna produkcja alkoholu nie tylko łamie prawo, ale także niesie ryzyko dla zdrowia – brak kontroli nad procesem destylacji może prowadzić do powstania substancji niebezpiecznych dla organizmu.

Podziemie alkoholowe – dlaczego wciąż istnieje?

Mimo surowych przepisów i regularnych akcji policji, w Polsce wciąż zdarzają się przypadki nielegalnej produkcji alkoholu. Wiele osób podejmuje to ryzyko z powodów finansowych, próbując uniknąć wysokich cen legalnych trunków oraz akcyzy.

Czy Twoim zdaniem kary za nielegalną produkcję alkoholu są wystarczające? Podziel się swoją opinią w komentarzu!

Dodaj opinię

Powiadomienia
Powiadom o

Dodając opinię akceptujesz regulamin. Administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa Spotted Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

0 opinii
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Od 2016 roku piszemy o życiu mieszkańców Lublina. Jesteśmy zawsze z nimi: informujemy, interweniujemy, pomagamy. Każdego dnia dostarczamy czytelnikom informacje z naszego miasta i regionu. Wielokrotnie zdobyte przez nas newsy trafiły do ogólnopolskiej prasy, telewizji, radia i Internetu. Jesteśmy jednym z największych portali w Lublinie, który według wyników oglądalności Google Analytics, w marcu 2022 r. odwiedziło ponad 1,7 mln UU.

Pozostałe teksty autora

Najnowsze teksty

facebook instagram pinterest twitter youtube linkedin tiktok twitch search menu close arrow-left-short arrow-right-short arrow-right-long arrow-left-long arrow-down check check