Zabrała tacie kluczyki, kiedy on spał. 7-latka wsiadła do auta, zapięła pasy i odjechała

zabrała tacie kluczyki i pojechała
7-latka zabrała tacie kluczyki do samochodu i odjechała | fot. KMP w Wałbrzychu

Siedmiolatka wykorzystała sen taty, który odsypiał nocną zmianę. Zabrała mu kluczyki od auta, zapięła pasy i ruszyła przed siebie. Po około 100 metrach zatrzymała się na trawniku.

W wakacje dzieci mają dużo wolnego czasu i czasami wpadają na dziwne pomysły. Na jeden z takich niecodziennych pomysłów wpadła 7-letnia mieszkanka Wałbrzycha (woj. dolnośląskie), która postanowiła przejechać się taty samochodem.

Dziewczynka zabrała kluczyki do samochodu swojego taty, kiedy on spał w domu po nocnej zmianie. Wsiadła do auta, zapięła pasy bezpieczeństwa i ruszyła w drogę. Po przejechaniu około 100 metrów zatrzymała się na trawniku.

Wtedy właściciel sklepu, naprzeciwko którego zatrzymał się samochód, postanowił wyjść i sprawdzić, czy ktoś nie potrzebuje pomocy. Mężczyzna się bardzo zdziwił, kiedy za kierownicą volvo zobaczył 7-letnią dziewczynkę.

Co ciekawe nieletnia kierująca podróżowała zapięta w pasy bezpieczeństwa, czyli zgodnie z obowiązującymi przepisami. Zdziwiony mężczyzna wyciągnął kluczyki ze stacyjki i zadzwonił po policyjny patrol.

Wystraszona 7-latka nie potrafiła powiedzieć, dokąd chciała pojechać.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Zadzwonił po Policję? Ale bolas. Nie lepiej było oddać kluczyki sąsiadowi – tacie?