Zabójstwo w mieszkaniu przy Chłodnej w Lublinie. Ofiara otrzymała trzy ciosy nożem

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zatrzymali dwoje mieszkańców Lublina, którzy będą odpowiadać za zabójstwo na 53-letniego mężczyzny. Oboje trafili do tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.

Do zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego tygodnia w jednym z mieszkań przy ul. Chłodnej w dzielnicy Dziesiąta. Jak wynika z ustaleń w śledztwie do zabójstwa 53-latka doszło podczas libacji alkoholowej. W trakcie kłótni mężczyzna został ugodzony w plecy przez 44-letnią konkubinę. Następnie otrzymał kolejny cios nożem w okolicę szyi, który zadał mu 61-letni brat.

Policjanci pod nadzorem prokuratora w mieszkaniu, gdzie doszło do zabójstwa przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady. Zatrzymany został 61-letni brat denata oraz 44-letnia konkubina. Oboje zostali doprowadzeni do prokuratury.

„Podejrzany Mirosław B. (61 l.) usłyszał zarzut dokonania w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia brata w ten sposób, że zadał mu nożem kuchennym cios w okolice szyi, w wyniku czego powstała rana kłuta szyi z przecięciem tętnicy szyjnej, która to rana spowodowała masywny krwotok, a w konsekwencji zgon pokrzywdzonego” – mówi Agnieszka Kępka, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Natomiast Iwona M. (44 l.) usłyszała zarzut o to, że działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia pokrzywdzonego ugodziła go dwukrotnie nożem stołowym w okolice lewej strony grzbietu powodując obrażenia w postaci dwóch ran drążących, które to obrażenia spowodowały ciężki uszczerbek na zdrowiu pokrzywdzonego.

61-latek usłyszał zarzuty zabójstwa w warunkach podwójnej recydywy, natomiast 44-latka usiłowania zabójstwa. Oboje trafili do tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

„Mirosław B. przyznał się w toku przesłuchania do dokonania zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień, natomiast Iwona M. nie przyznała się i składała wyjaśnienia, których treści nie ujawniamy z uwagi na dobro prowadzonego śledztwa” – dodaje prokurator Kępka.

Prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanych tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Sąd przychylił się do tego wniosku. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.