Zabójstwo 13-latki w Piekarach Śląskich. 15-latek nie podlega odpowiedzialności karnej

138805949 2854265561485024 8889327386059292110 n
Zabójstwo 13-letniej Patrycji w Piekarach Śląskich | fot. KWP w Katowicach

W środę policja odnaleziono ciało zaginionej dzień wcześniej 13-letniej Patrycji. Do zabójstwa nastolatki przyznał się jej 15-letni kolega, lecz jak się okazuje nie podlega on odpowiedzialności karnej.

Zabójstwo 13-letniej Patrycji w Piekarach Śląskich

Przypomnijmy, że do zaginięcia 13-letniej Patrycji z Bytomia doszło 12 stycznia. W jej poszukiwania zaangażowani byli rodzice, znajomi oraz policjanci z Bytomia, Piekar Śląskich, Knurowa i Katowic.

W środę na terenie nieużytków w Piekarach Śląskich odnaleziono jej ciało, było przykryte kartonem. Wiadomo, że nastolatka zginęła w wyniku rany zadanej ostrym narzędziem, bowiem miała liczne rany kłute szyi i klatki piersiowej.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że 13-letnia Patrycja była w ciąży i to było tłem zbrodni. Pojawiają się doniesienia, że zatrzymany 15-latek był ojcem dziecka, jednak policja na razie nie chce tego komentować.

15-latek nie podlega odpowiedzialności karnej

Z informacji przekazanych przez prokuraturę wynika, że 15-latek nie podlega odpowiedzialności karnej. Nastolatek będzie odpowiadał przed sądem jak nieletni, ponieważ w chwili popełnienia tego czynu nie miał jeszcze ukończonych 15 lat. Nastolatek może trafić do zakładu poprawczego. O jego losie zdecyduje sąd rodzinny i dla nieletnich.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.