Zabili psa siekierą. Grozi im do 3 lat więzienia

siekiera
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Nawet trzy lata pozbawienia wolności grozi 63-letniemu mężczyźnie i 42-letniej kobiecie, którzy zabili siekierą własnego psa. Zostali zatrzymani, usłyszeli zarzuty.

Do zdarzenia doszło w piątek w miejscowości Strachosław, w gminie Kamień. Chełmscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że miało tam dojść do uśmiercenia psa przy pomocy siekiery. Policjanci skierowani na miejsce potwierdzili tą informację.

W wyniku podjętych czynności ustalono, że sprawcami przestępstwa są 42- latka oraz 63-letni mieszkaniec powiatu chełmskiego. Oboje zostali zatrzymani.

W sobotę usłyszeli zarzuty zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem, za co zgodnie z ustawą grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech.

Wobec zatrzymanego mężczyzny Sąd Rejonowy w Chełmie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.