Zaatakowali policjantów i poszczuli psem. Mundurowi doznali potłuczeń, zadrapań i pogryzień

pies zły wściekłość agresywny
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Za czynną napaść, znieważenie oraz uszkodzenie ciała odpowiedzą dwaj mieszkańcy Lublina. Mężczyźni podczas zatrzymania poszukiwanego listem gończym 46-latka zaatakowali policjantów oraz poszczuli ich psem.

W środę policjanci z Bychawy ustalili, że poszukiwany przez nich listem gończym 46-latek ukrywa się na jednej z posesji w Lublinie. Pod ustalonym adresem zastali 45-letniego właściciela posesji oraz jego 76-letniego ojca. Mężczyźni wpuścili policjantów na działkę, jednak gdy dowiedzieli się o powodach wizyty stali się agresywni.

„Zaczęli ich wyzywać słowami wulgarnymi, uderzać pięściami i bić. Poszczuli policjantów psem, który ich zaatakował. Policjanci zmuszeni byli użyć środków przymusu bezpośredniego. W wyniku zdarzenia mundurowi doznali licznych potłuczeń, zadrapań i pogryzień. Obecny w miejscu zdarzenia poszukiwany 46-latek zachowywał się spokojnie. Nie atakował policjantów” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie.

Sprawcy napaści zostali obezwładnieni i zatrzymani. 45-latek był pijany. W organizmie miał ponad 2 promile. Był już karany za uszkodzenie mienia i groźby karalne. Obaj agresywni mężczyźni odpowiedzą za czynną napaść, znieważenie policjantów i uszkodzenie ciała. Śledczy wnioskują o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Ukrywający się na posesji 46-latek trafił już do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższy rok. Zatrzymanym może grozić do 10 lat więzienia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.