Zaatakowali policjantów i poszczuli psem. Mundurowi doznali potłuczeń, zadrapań i pogryzień

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Za czynną napaść, znieważenie oraz uszkodzenie ciała odpowiedzą dwaj mieszkańcy Lublina. Mężczyźni podczas zatrzymania poszukiwanego listem gończym 46-latka zaatakowali policjantów oraz poszczuli ich psem.

W środę policjanci z Bychawy ustalili, że poszukiwany przez nich listem gończym 46-latek ukrywa się na jednej z posesji w Lublinie. Pod ustalonym adresem zastali 45-letniego właściciela posesji oraz jego 76-letniego ojca. Mężczyźni wpuścili policjantów na działkę, jednak gdy dowiedzieli się o powodach wizyty stali się agresywni.

„Zaczęli ich wyzywać słowami wulgarnymi, uderzać pięściami i bić. Poszczuli policjantów psem, który ich zaatakował. Policjanci zmuszeni byli użyć środków przymusu bezpośredniego. W wyniku zdarzenia mundurowi doznali licznych potłuczeń, zadrapań i pogryzień. Obecny w miejscu zdarzenia poszukiwany 46-latek zachowywał się spokojnie. Nie atakował policjantów” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie.

Sprawcy napaści zostali obezwładnieni i zatrzymani. 45-latek był pijany. W organizmie miał ponad 2 promile. Był już karany za uszkodzenie mienia i groźby karalne. Obaj agresywni mężczyźni odpowiedzą za czynną napaść, znieważenie policjantów i uszkodzenie ciała. Śledczy wnioskują o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Ukrywający się na posesji 46-latek trafił już do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższy rok. Zatrzymanym może grozić do 10 lat więzienia.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.