Zaatakował wsiadającego do autobusu 16-latka, nikt ze świadków nie zareagował. Nagranie trafiło do sieci

zaatakowal wsiadajacego do autobusu 16latka
Zaatakował wsiadającego do autobusu 16-latka | fot. KMP Zamość

Udostępnione w sieci nagranie pozwoliło policji namierzyć i zatrzymać 22-letniego agresora, który zaatakował wsiadającego do autobusu 16-latka w centrum Zamościa. Kopał go i uderzał, groził pozbawieniem życia, a na koniec zabrał mu słuchawki.

Napaść na nastolatka w centrum Zamościa

Na zarejestrowanym przez jednego ze świadków nagraniu widać młodego mężczyznę, który atakuje jedną z osób czekających na wejście do autobusu na ul. Peowiaków w centrum Zamościa. Agresor kopał go i uderzał, groził pozbawieniem życia, a na koniec zabrał mu słuchawki. Żadna z osób będąca świadkiem tego ataku agresji nie zareagowała.

Na wrzucenie nagrania do sieci zdecydował się radny miasta Zamość Rafał Zwolak. Film udostępnił na Facebooku dzień po śmierci zaatakowanego w centrum miasta Eryka, dodając poniższy komentarz.

Więcej: Daniel G. podejrzany o zabójstwo Eryka trafił do aresztu. Jego kompani trafili do schroniska dla nieletnich

Ktoś nagrywa film, ale boi się reagować, jak większość. Agresja rodzi agresję? Tak nie można. Trzeba przeciwstawiać się takiemu zachowaniu. Tutaj na takie zachowanie nikt nie reaguje. Nie zareagował nikt też i wczoraj (28 lutego – przyp. red.). Gdyby ktoś to zrobił, 16-letni chłopak z wczorajszego pobicia na Plantach mógłby żyć. W poniedziałek przyjmowaliśmy informacje o stanie bezpieczeństwa w mieście. Miało być bezpiecznie… – skomentował samorządowiec.

Nagranie trafiło do zamojskiej komendy policji, która natychmiast zajęła się sprawą. Okazało się, że zarejestrowane zdarzenie miało miejsce 14 lutego. Mundurowi ustalili przebieg i okoliczności zdarzenia, świadków, osobę pokrzywdzoną, a także napastnika. Pokrzywdzonym okazał się 16-letni mieszkaniec Zamościa, agresorem – 20-latek z gminy Nielisz o pseudonimie „Czeczen”.

We wtorek policjanci zatrzymali 20-latka, trafił on do policyjnego aresztu. W środę prowadzący w tej sprawie śledztwo prokurator z Prokuratury Rejonowej w Zamościu przedstawił agresorowi trzy zarzuty – mówi asp. szt. Dorota Krukowska-Bubiło, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Napastnik był już poszukiwany

Jak się okazuje, młody mężczyzna był już poszukiwany przez sąd do odbycia kary ośmiu miesięcy pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu.

21-latkowi przedstawiono zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej, zarzut naruszenia nietykalności cielesnej i kierowania gróźb karalnych pozbawienia życia. Sąd na wniosek prokuratury aresztował tymczasowo 20-latka na okres 3 miesięcy.

Jego czyny miały charakter chuligański, co będzie miało wpływ na wymiar orzeczonej przez sąd kary – informuje asp. szt. Dorota Krukowska-Bubiło.

Zatrzymanemu grozi do 8 lat więzienia.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Pamiętaj nie reagujesz Ciebie kiedyś spotka to samo! NIKT nie zareaguje!