Zaatakował przechodnia „z główki”, bo ten nie miał pieniędzy. Policjanci znaleźli go w zakładzie karnym

Zaatakował przechodnia "z główki", bo ten nie miał pieniędzy. Policjanci znaleźli go w zakładzie karnym
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Nie lada zaskoczeniem dla przebywającego w zakładzie karnym 19-latka okazała się być wizyta policjantów. Kryminalni ustalili, że kilka dni przed trafieniem „za kratki” usiłował dokonać rozboju na 19-latku.

Zaatakował przechodnia z główki

Zdarzenie miało miejsce w drugiej połowie stycznia na Placu Zamkowym w Lublinie. Do czekającego przed sklepem na kolegę 19-latka podszedł młody mężczyzna. Sprawca zażądał od mieszkańca gminy Niemce pieniędzy.

Gdy ten oświadczył, że ma przy sobie jedynie kartę bankomatową napastnik nakazał mu zrobić zakupy. W związku z tym, że odmówił został uderzony z tzw. główki. Po tym pokrzywdzonemu oddało się zbiec do sklepu.

Pracujący nad sprawą policjanci z Wydziały Kryminalnego KMP w Lublinie bardzo dokładnie sprawdzili wszystkie tropy. Poczynione ustalenia doprowadziły ich do zakładu karnego, gdzie wyrok za groźby karalne kilka dni po napadzie zaczął odbywać 19-latek.

Młody mężczyzna był kompletnie zaskoczony wizytą kryminalnych. Sprawca trafił do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzuty usiłowania rozboju. Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie i przedłużył pobyt w więzieniu o kolejne 3 miesiące.

Za usiłowanie rozboju grozi kara do 10 lat więzienia.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.