Za miesiąc pojedziemy pierwszym odcinkiem S19 Lublin – Rzeszów

Budowa drogi ekspresowej S19 Lublin - Rzeszów
Budowa drogi ekspresowej S19 Lublin - Rzeszów | fot. Krzysztof Nalewajko, GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że za miesiąc udostępniony zostanie pierwszy z odcinków budowanej drogi ekspresowej S19 Lublin – Rzeszów na terenie woj. lubelskiego.

Budowa S19 Kraśnik – Janów Lubelski

Największe, bo 98-procentowe zaawansowanie jest na obwodnicy Janowa Lubelskiego (ok. 7 km), miasta które przez wiele lat było „wąskim gardłem” na trasie z Lublina do Rzeszowa. Niedługo to się zmieni.

„Kierowcy będą mogli ominąć tę miejscowość z prędkością do 120 km/h. Trwają ostatnie prace wykończeniowe i planujemy, że trasa będzie oddana do użytku w połowie tego roku” – mówi Łukasz Minkiewicz z GDDKiA w Lublinie.

Niebawem kierowcy będą mogli także korzystać z odcinka S19 między węzłem Janów Lubelski Południe a węzłem Lasy Janowskie (ok. 8 km), gdzie zaawansowanie robót wynosi 85 proc.

„Do końcu roku trwać będą tutaj prace przy budowie dużego przejścia dla zwierząt, ale wykonawca planuje wcześniej udostępnić drogę na zasadzie tymczasowej organizacji ruchu” – informuje Minkiewicz.

Nieco więcej pracy pozostało wykonawcy 18-kilometrowego odcinka Kraśnik-Janów Lubelski, gdzie zaawansowanie robót wynosi ok. 70 proc. Na ukończeniu są prace ziemne, a na odcinku ok. 15,5 km ułożona jest bitumiczna warstwa wiążąca, a więc przedostatnia warstwa nawierzchni.

Trwa też układanie ostatniej warstwy nawierzchni – warstwy ścieralnej, budowane są drogi dojazdowe oraz system odwodnienia trasy. Wykonawca prowadzi też prace przy budowie MOP Felinów oraz ronda w miejscowości Polichna na DK19, dzięki któremu kierowcy jadący starą drogą krajową, będą mogli wjechać na S19 przez węzeł Szastarka.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.