Za miesiąc pojedziemy pierwszym odcinkiem S19 Lublin – Rzeszów

Budowa drogi ekspresowej S19 Lublin - Rzeszów
Budowa drogi ekspresowej S19 Lublin - Rzeszów | fot. Krzysztof Nalewajko, GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że za miesiąc udostępniony zostanie pierwszy z odcinków budowanej drogi ekspresowej S19 Lublin – Rzeszów na terenie woj. lubelskiego.

Budowa S19 Kraśnik – Janów Lubelski

Największe, bo 98-procentowe zaawansowanie jest na obwodnicy Janowa Lubelskiego (ok. 7 km), miasta które przez wiele lat było „wąskim gardłem” na trasie z Lublina do Rzeszowa. Niedługo to się zmieni.

„Kierowcy będą mogli ominąć tę miejscowość z prędkością do 120 km/h. Trwają ostatnie prace wykończeniowe i planujemy, że trasa będzie oddana do użytku w połowie tego roku” – mówi Łukasz Minkiewicz z GDDKiA w Lublinie.

Niebawem kierowcy będą mogli także korzystać z odcinka S19 między węzłem Janów Lubelski Południe a węzłem Lasy Janowskie (ok. 8 km), gdzie zaawansowanie robót wynosi 85 proc.

„Do końcu roku trwać będą tutaj prace przy budowie dużego przejścia dla zwierząt, ale wykonawca planuje wcześniej udostępnić drogę na zasadzie tymczasowej organizacji ruchu” – informuje Minkiewicz.

Nieco więcej pracy pozostało wykonawcy 18-kilometrowego odcinka Kraśnik-Janów Lubelski, gdzie zaawansowanie robót wynosi ok. 70 proc. Na ukończeniu są prace ziemne, a na odcinku ok. 15,5 km ułożona jest bitumiczna warstwa wiążąca, a więc przedostatnia warstwa nawierzchni.

Trwa też układanie ostatniej warstwy nawierzchni – warstwy ścieralnej, budowane są drogi dojazdowe oraz system odwodnienia trasy. Wykonawca prowadzi też prace przy budowie MOP Felinów oraz ronda w miejscowości Polichna na DK19, dzięki któremu kierowcy jadący starą drogą krajową, będą mogli wjechać na S19 przez węzeł Szastarka.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.