Za mandat zapłacisz kartą w radiowozie. Policjanci dostali terminale płatnicze

za mandat zapłacisz kartą w radiowozie
Za mandat zapłacisz kartą w radiowozie. Policjanci dostali terminale płatnicze | fot. Policja

Już wkrótce policjanci ruchu drogowego z całej Polski zostaną wyposażeni w terminale płatnicze, dzięki którym na miejscu będziemy mogli uregulować należność za mandat.

Program pilotażowy wdrożenia mobilnym terminali płatniczych prowadzą opolscy policjanci. To oni jako pierwsi w Polsce zostali wyposażeni w 15 sztuk terminali płatniczych. Dzięki wprowadzeniu terminali ukarani kierowcy nie muszą jechać na pocztę czy do banku, by uiścić grzywnę. Wystarczy posiadanie ważnej karty płatniczej.

W przypadku płatności kartą nie poniesiemy żadnych dodatkowych opłat za przelew. Jeżeli pomysł się sprawdzi, to niebawem urządzenia trafią do funkcjonariuszy ruchu drogowego w całej Polsce, w tym i z województwa lubelskiego.

Na początku ma być to ok. 2 tys. urządzeń.

Terminale płatnicze w policyjnych radiowozach | fot. Policja

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.