Za kilka godzin zmieni się pogoda! Nad nasz region nadciągają intensywne opady śniegu. Spadnie nawet 15 centymetrów

Atak zimy. Śnieg na ulicach Lublina
Atak zimy. Śnieg na ulicach Lublina | fot. Dominik Wąsik

Opady śniegu w piątek wystąpią na całym obszarze województwa lubelskiego. W niektórych miejscach może spaść nawet 15 centymetrów. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla Lublina i regionu.

W najbliższych dniach pogodę w Polsce będą kształtować niże oraz związane z nimi układy frontów atmosferycznych. Zrobi się chłodniej, zwłaszcza na północnym wschodzie kraju, gdzie temperatura maksymalna w sobotę może nie przekroczyć 0°C.

Piątek oraz zbliżający się weekend zapowiadają się pochmurnie, z dużą ilością opadów. Będą to zarówno opady deszczu, jak i deszczu ze śniegiem oraz mokrego śniegu, które wystąpią przede wszystkim w piątek i w nocy z piątku na sobotę.

Najwięcej opadów możemy się spodziewać na południu i południowym wschodzie kraju – okresami o umiarkowanym natężeniu, co powodować może ograniczenie widzialności.

Alerty IMGW pierwszego stopnia – intensywne opady deszczu

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu. Ostrzeżenia zostały wydane dla powiatów: bialskiego, Białej Podlaskiej, biłgorajskiego, Chełma, chełmskiego, hrubieszowskiego, janowskiego, kraśnickiego, krasnostawskiego, lubartowskiego, lubelskiego, Lublina, łęczyńskiego, łukowskiego, opolskiego, puławskiego, radzyńskiego, ryckiego, świdnickiego, tomaszowskiego, włodawskiego, zamojskiego i Zamościa.

W tych miejscach może spaść od 10 do 15 cm mokrego śniegu. Alerty będą obowiązywać od godz. 15:00 w piątek do godz. 16:00 w sobotę. Prawdopodobieństwo wystąpienia oszacowano na 75 proc.

Zobacz aktualne ostrzeżenia pogodowe IMGW.

Pogoda na weekend 17-19 listopada w województwie lubelskim

Piątek, 17 listopada

W piątek zachmurzenie duże i opady deszczu, w ciągu dnia przechodzące w deszcz ze śniegiem i mokry śnieg. Suma opadów lokalnie do około 15 mm. Miejscami, zwłaszcza na północy regionu, możliwy przyrost pokrywy śnieżnej do około 5 cm. Temperatura maksymalna od 2°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, chwilami porywisty, z kierunków wschodnich.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże. Opady śniegu, początkowo gdzieniegdzie także deszczu ze śniegiem. Miejscami przyrost pokrywy śnieżnej do około 10 cm. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C. Miejscami ślisko. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

Sobota, 18 listopada

W sobotę zachmurzenie duże, w północnej połowie regionu po południu większe przejaśnienia. Miejscami opady śniegu. Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C. Miejscami ślisko. Wiatr na ogół słaby, północno-wschodni i północny.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże. Miejscami słabe opady śniegu. Lokalnie możliwe marznące mgły ograniczające widzialność do 400 m. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C. Miejscami ślisko! Wiatr słaby, z kierunków wschodnich.

Niedziela, 19 listopada

W niedzielę zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 2°C na północy do 9°C na południowym zachodzie regionu. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie okresami porywisty, z kierunków południowych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.